CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Carl Theodor Dreyer duński reżyser filmowy był jednym z najbardziej religijnych twórców w historii kina. A równocześnie zinstytucjonalizowana religię ukazywała jako źródło represji, nietolerancji i dominacji zwłaszcza wobec kobiet. Mimo, że wychowany przez żarliwych luteran, nie był zwolennikiem żadnej konwencji doktryny czy kościelnej, nie darzył też sympatią religijnych organizacji co widać w wielu jego obrazach.
Doskonale radził sobie zarówno w erze kina niemego jak i po pojawieniu się filmów z dialogami i dźwiękiem. Jego dzieła zaliczają się do klasyki kina, a on sam do jego mistrzów.
Jego film Pasja Joanny dArc z 1928 roku do dziś uważany jest za jeden z najważniejszych filmów wszechczasów. Inne najbardziej znane filmy Dreyera to Michael (1924), Wampir (1932), Dzień gniewu (1943), Słowo (Ordet. 1955) i Gertruda (1964).
O Dreyerze opowiada dr Andrzej Wątorski. Wykład odbywa się w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku.
W filmie użuto fragmentów filmów Carla Dreyera:
Kartki z dziennika Szatana/Blade af Satans bog (1921)
Męczeństwo Joanny dArc/La Passion de Jeanne dArc (1928)
Dzień gniewu/Vredens dag (1943)
Oni dopędzili prom/De nåede færgen (1948)
Słowo/Ordet (1955)
Zobacz inne spotkania MATW online
https://www.youtube.com/playlist?listPLb_DQQDTLhWnk-C-DtBVCySX1RNb97QHd
Sprawdź, jakie będą kolejne wydarzenia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej
https://www.ewst.pl/events/
Interesujesz się teologią? Dołącz do nas!
https://www.ewst.pl/rekrutacja/
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.