CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Po wkroczeniu wojsk niemieckich w 1939 r. zachodnie tereny Polski, wraz z Oświęcimiem, zostały wcielone do Trzeciej Rzeszy. Miastu nadano nową nazwę: Auschwitz. Pomysł na utworzenie tam obozu koncentracyjnego powstał w głowie SS-Oberführera Arpada Wiganda z Urzędu Wyższego Dowódcy SS i Policji we Wrocławiu jako odpowiedź na przeludnione więzienia i narastający wśród Polaków ruch oporu. Obóz miał powstać na terenie przedwojennych koszar wojskowych na przedmieściach miasta. Na początku 1940 r. obóz przewidywany był jako miejsce kwarantanny przed wywiezieniem polskich więźniów w głąb Rzeszy. Ostateczna decyzja o wybudowaniu obozu koncentracyjnego została wydana przez Reichsführera SS, Heinricha Himmlera, 27 kwietnia 1940 r.
Lokalizacja obozu na terenie bogatym w surowce naturalne stała się idealną okazją do rozszerzania przemysłu niemieckiego na Wschodzie. Inicjatywę wybudowania przy obozie fabryki kauczuku syntetycznego i paliw płynnych podjął niemiecki koncern chemiczny I.G. Farbenindustrie AG. Zainteresowanie I.G. Farben podniosło rangę Oświęcimia z mało ważnego obozu do jednego z najważniejszych elementów systemu obozów prowadzonych przez SS. Oznaką tej zmiany w statusie obozu była decyzja o odwiedzeniu Auschwitz samego Heinricha Himmlera.
Himmler przybył do Oświęcimia 1 marca 1941 r. Jedną z jego pierwszych decyzji było trzykrotne zwiększenie liczby więźniów, a także wydanie rozkazu rozpoczęcia budowy obozu Auschwitz II w pobliskiej miejscowości Brzezinka.
Materiał poskladany z kilku zródeł. Na youtube przetrwał kilka dni i dostał bana.
Pozdro
TOMI3356
Kategoria: Prosto z Polski
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.