Przedstawiamy akwarelę Nikifora z lat 30., zatytułowaną [widok miejski].
Do kupienia: https://www.atticus.pl/pl/product/akwarela-lata-30-te-widok-miejski-107366
Urodzony w Krynicy Nikifor (1895-1968) był jednym z najoryginalniejszych artystów polskich XX wieku. Właściwie nazywał się Epifaniusz Drowniak, co ustalono dopiero w latach 60. i był malarzem-samoukiem pochodzenia łemkowskiego. Odkryty został już na początku lat 30. i pozostaje do dziś jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sztuki naiwnej XX wieku. Namalował w Krynicy tysiące akwarel na wszystkim, co dawało się użyć: na papierze, odwrocie druków urzędowych, tekturze czy pudełkach. Jego twórczość cechuje dekoracyjność i harmonijne użycie koloru. Malował pejzaże, głównie miejskie, z architekturą ujmowaną w manierze realistycznej lub fantastycznej, a także wnętrza, autoportrety i sceny religijne. Jeszcze za jego życia w Paryżu odbyła się pierwsza wystawa jego prac za granicą. Do dziś pozostaje jednym z najbardziej poszukiwanych twórców na polskim rynku sztuki. 
To jedna z prac dostępnych aktualnie w naszej ofercie.
Zapraszamy na stronę www.atticus.pl do działów dzieła sztuki i antyki, propozycje na prezent oraz grafika artystyczna. 
Zakochaj się w antykwariacie.
 
Działa już nasza nowa strona internetowa (www.atticus.pl), nowocześniejsza, bardziej funkcjonalna, zapewniająca wygodniejsze zakupy w naszym antykwariacie i galerii, także  dzięki lepszej jakości ilustracjom czy funkcji negocjuj cenę. 
 
Kupujemy książki i księgozbiory, przyjmujemy na aukcje dzieła sztuki. 

#EpifaniuszDrowniak #prymitywista #Krynica #sztukanaiwna #artbrut #artnaive #sztuka #sztukapolska #nikifor #historiasztuki #malarz #malarstwo #akwarela #rysunek #grafika #galeria #art #polishart #painter #painting #drawing #graphic #gallery #watercolor03:05 251 03:05Nikifor [widok miejski], l. 30 XX w. 1080p 1080p

Dodał: AntykwariatAtticus

Petrarka napisał w „Canzoniere”, że momentem przełomowym w jego życiu było spotkanie Laury. Nastąpiło to w Wielki Piątek 6 kwietnia 1327 roku, niemal 700 lat temu.  Z tej okazji prezentujemy sonet Petrarki w tłumaczeniu Adama Mickiewicza.
https://www.atticus.pl/?pag=poz&id=39601
https://www.atticus.pl/?katalog=poezja01:02 78 01:02Petrarka poetycki piątek finał 720p 720p

Dodał: AntykwariatAtticus