Żyj BardziejVlog, odcinek 6.
ŻYJBARDZIEJ - tu jestem!
http://www.facebook.com/matjasinsky
http://instagram.com/matjasinsky
http://mateuszjasinski.pl/podcast
Zwisanie podobnie do przysiadu jest jednym z najbardziej zapomnianych naturalnych ruchów człowieka. Pomimo szeregu pozytywnych korzyści płynących ze zwisania, ten ruch jest rzadko spotykany w jakiejkolwiek popularnej dziś dyscyplinie sportu uprawianej masowo.
Zwisanie zdrowe barki, łokcie, nadgarstki. Dzięki zwisaniu odzyskujemy mobilność górnej części ciała, w tym szczególnie zakresów ruchów powyżej głowy. W momencie zwisu, pozwalamy grawitacji aby wykonała swoje zadanie integrując nasze ciało oraz odsuwając powierzchnie kregów od siebie. Regularnie zwisanie to koniec problemów z bólami pleców, szczególnie dolną częścią kręgosłupa temu siła grawitacji odsuwa powierzchnie kregów od siebie.
Siedzenie, którego dziś mamy nadmiar to ogromne obciążenia dla naszego kręgosłupa. Efektem siedzenia są ogromne uciski na krążki międzykręgowe. Zwisanie działa dekompresyjnie, relaksująco, rozpuszczając większość napięć. Dzięki zwisaniu poprawmy naszą postawę ciała i z czasem pozbędziemy się nawyku garbienia w trakcie siedzenia.
Masz problemy z kręgosłupem?
Boli Cię kark?
Czujesz ból w dolnym odcinku pleców?
Zwisaj! Co najmniej 5 minut dziennie (łącznie w ciągu dnia, nie na raz), aby zauważyć znaczą poprawę samopoczucia.
Gdzie zwisać?
Wykorzystując głąź drzewa czy na otwartej siłowni ogólnodostępnej. Najbardziej rekomenduję jednak zainwestowanie w zawieszenie drążka między framugami swojego pokoju, najlepiej takiego, przez który często przechodzimy.
Spraw, aby pomieszczenia, w których często przebywasz, dawały ci możliwości wykonywania zwisu.
Łatwo zbudować nawyk jeśli środowisko, w którym się znajdujemy sprzyja wybranej aktywności. Dodatkowo zachęcam do zawieszenia drążka w pracy i zachęceniu swoich kolegów do tej praktyki. Wspólna motywacja dostarczy ci mnóstwo energii do działania.
Jak zwisać?
1. Chwytamy za drazek cała dłonia, łacznie z kciukiem.
2. Rozluzniamy całe ciało, szczególnie koncentrujac sie na odcinku ledzwiowym. Co jakiś czas możesz rozluźniać barki pozwalając im zbliżyć się do uszu lub je ściągać je w dół jak najdalej od uszu.
3. Wytrzymujemy poczatkowo od 10 sekund do 60 sekund w zwisie, ruszajac swobodnie nogami.
Żyj bardziej!
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.