CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Oglądasz #iWiesz
Załóżmy, że położyłeś się spać pijany, a od dziś nie tkniesz alkoholu. Co się stanie z Twoim ciałem?
Autor: Karol Kania
KONTAKT: piszesz@iwiesz.to
Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/
SKRYPT ODCINKA:
Zaśniesz łatwiej i szybciej, niż na trzeźwo, ale nie wyśpisz się tak dobrze, bo alkohol spłyca i pogarsza jakość snu. Śpiąc, powinieneś odpoczywać, tymczasem organizm trawi etanol, przerabiając go na aldehyd octowy - - źródło nudności, bólów głowy, wymiotów, czyli kaca. Metabolizacja alkoholu wymaga sporo energii
Chcąc się go pozbyć, Nerki działają na wysokich obrotach, produkują więcej moczu, co wiąże się z częstszymi odwiedzinami w toalecie. Odwadniasz się. Do tego Twoja wątroba ma pełne ręce roboty. Trawi alkohol, a powinna wydzielać glukozę! Jej brak sprawia, że czujesz się jeszcze słabiej.
Niski cukier, odwodnienie, niewyspanie... Brzmi jak kacowy poranek, prawda?
Kac najczęściej ustępuje sam w ciągu 24 godzin, chociaż w ekstremalnych przypadkach może trwać do dwóch, trzech dni. Gdy już wytrzeźwiejesz, organizm weźmie się za naprawianie szkód.
Oprócz lepszego jakościowo snu, detoks od alkoholu , będzie też zbawieniem dla wątroby. Badania pokazały, że po 4 tygodniach bez alkoholu zawartość tłuszczu w wątrobie zmniejszyła się do 15%. Wątroba pracuje efektywniej! Obniża się poziom złego cholesterolu, którego alkohol jest źródłem, a to wpływa dobrze na układ krążenia. O 16% spada poziom glukozy, co zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.
Poprawi się Twoja cera! Alkohol nie będzie już blokował wydzielania hormonu odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, ani wchłanianie wody.
Osoby po miesiącu bez picia chudną średnio o około 1,5 kg. Po spożyciu alkoholu, szybko spada poziom cukru we krwi a więc rośnie chęć sięgnięcia po węglowodany. To właśnie dlatego, wielu z nas łączy alkohol z przekąskami, a więcej alkoholu z kebabami. Niepicie, to takie trochę bycie na diecie!
Alkohol wywiera bezpośredni i toksyczny wpływ na komórki układu nerwowego, uszkadza żołądek, prowadzi do spadku libido... nie pijąc. Nie narażasz się na ryzyko.
Ale przede wszystkim... masz więcej mocy!
Badania podkreślają że osoby, które zrezygnowały z alkoholu mają więcej energii, i potrafią dłużej utrzymywać koncentrację. Decyzja o porzuceniu alkoholu, niemal zawsze przyniesie dobre skutki w twoim życiu. Nie chodzi tylko o lepszy stan zdrowia, grubszy portfel, ale o potencjał, który daje abstynencja.
To więcej energii na co dzień, oraz dodatkowy czas w weekend, który być może spędziłbyś na kacu, z bólem głowy i suchością w ustach. Tymczasem możesz z nim zrobić co chcesz - wykorzystać aktywnie, albo odpocząć naprawdę.
Subskrybujesz, iWiesz więcej!
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.