Użycie tutaj symboli innych marek nie jest produktem finalnym jest to - materiał służący do rozwoju projektu
W wersji finalnej gry wszystkie patenty będą autorskie. Użyłem materiałów które można używać komercyjnie. Są to udostępnione darmowo sample które można dowolnie miksować. Daleko jeszcze do stworzenia oficjalnej gry. Ale można już obserwować przebieg rozwoju projektu. Scenariusz będzie pisał profesjonalista a ja będę udostępniał swoje pomysły. W grze jednak pojawią się latające statki korsarzy i wikingów - pojawią się też miasta z dawnych epok w kosmicznych koloniach daleko daleko poza granicami czasu. Będzie tutaj też zawarta teoria o tym że nasze życie pochodzi bezpośrednio z Marsa. I przyszło do nas 6 bilionów lat temu. Gra będzie miała zastosowanie streaming - movies https://www.cnet.com/news/best-streaming-movies-of-2018-the-lazy-moviegoers-guide/ Będzie też dostępna na Androidzie. Koszt tego całego projektu wyniesie sporo nie wiem ile jeszcze ale będą to miliony dolarów. Skąd takie pieniądze? - trzeba napisać dobry projekt i plan biznesowy - w tym mi pomorze specjalistyczna firma zajmująca się takimi rzeczami - wszystko po kolei. Zacznę jednak od gry unplugged.
NASTĘPNY WPIS
Wyjątkowo w tym projekcie biorę pod uwagę Bieszczady miasto Lwów za czasów kiedy był miastem należącym do Polski wezmę pod uwagę kresy starą Warszawę i budownistwo przed wojenne. To wszystko będzie pokazane w kompozycji miasta kosmicznego z poza czasu - Zdjęcia będą musiały się odbyć w wyjątkowych miejscach nawet w Petrze.
NASTĘPNY WPIS
Wiem na czym polega problem iż jeszcze nie mogę zrealizować tego projektu.Nikt za mnie nie napisze projektu to znaczy tak jak to formalnie powinno wyglądać łącznie ze scenariuszem nie krótkim ale całym tzn mającym minimum 100 stron. To jest bardzo trudne napisać taki scenariusz i nikt nie zgodzi się za mnie tgeo zrobić nawet zlecenioodbiorca ten który pisze scenariusze na zlecenia musi mieć jakieś podstawy nie napisze tego od zera. musi być już pierwszy scenariusz i cały projekt. Napisanie projektu nie ma teraz sensu na tym etapie. Żadna firma nie zgodzi się tego zrobić dopóki nie wystartuje z gotowym scenariuszem. Formalnie scenariusz musi być napisany zgodnie z pewnym schetem. nawet są brane p[od uwagę akapity odstępy etc.
Na tym etapie nie ma kompletnie sensu wysyłać projektu do firmy która pisze projekty jest to wyrzucenie pieniędzy nie małych pieniędzy. Szereg jest taki ; tworze cały scenariusz ten scenariusz wysyłam najpierw do konsultacji jak zostanie przez fachowca zatwierdzony dopiero wtedy zaczynam działania dofinansowania nie zaczyna się nawet od gry planszowej gra planszowa powstaje na podstawie już istniejącego projektu ale zrealizowanego to ostatni etap.
Wyjściem jest tutaj to coi robi studio KR za co jestem niezmiernie wdzięczny - tworzenie krótkich epizodów pisanie krótkich scenariuszy na 10 minutowe animacje dopracowywanie ich tworzenie ich więcej - na przykład 43 części a potem składanie ich w jedną całość. Nie liczne studia mogą na cos takiego się zgodzić tylko studio KR mogło na coś takiego pójść pomimo bardzo dużej konkurencji twórców bardzo konkretnych posiadających gotowe projekty 100 stronicowe.
NOWY WPIS;
Dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem mogą być efekty, jakie można osiągnąć za pomocą darmowego oprogramowania. Zobaczmy kilkanaście wspaniałych animowanych filmów, które powstały dzięki bezpłatnym aplikacjom i… inwencji ich twórców.
AA
Program to nie wszystko - liczy się talent, cierpliwość, zaangażowanie. Wspominając o drogich płatnych aplikacjach zapominamy często, że nie są one jedynym narzędziem prowadzącym do sukcesu. Bardzo dużo zależy od nas samych, pomysłowości i znajomości tej dziedziny sztuki, którą chcemy wykorzystać do wizualizacji naszych pomysłów. Poniżej możesz zobaczyć, jak wiele da się osiągnąć mając do dyspozycji wyłącznie darmowe oprogramowanie.
GIMP, pełniący rolę "darmowego Adobe Photoshop", Inkscape, który pozwala tworzyć wektorową grafikę nie mniej efektywnie niż CorelDraw lub Adobe Illustrator, czy też ceniony w środowisku komputerowej animacji Blender (kompletne środowisko do modelowania, renderowania i animowania w 3D), to jedne z najbardziej znanych darmowych aplikacji. Jeśli połączymy ich możliwości z talentem grafików i edytorów 3D, osiągniemy niesamowite rezultaty. To jednak nie jedyne darmowe aplikacje przydatne w grafice 3D. Podczas "animowania" przydatne mogą okazać się także poniższe programy:
Google SketchUp - w pewnym sensie odpowiednik aplikacji typu CAD, służy do tworzenia modeli budynków i innych elementów architektonicznych
Wings 3D - wieloplatformowy program do modelowania 3D
MeshLab - jeszcze jedna wieloplatformowa aplikacja do modelowania trójwymiarowych modeli. Aplikacja odczytuje wiele popularnych formatów stosowanych przez komercyjne programy do 3D
MakeHuman - program dedykowany tworzeniu modeli postaci ludzkich
Sculptris oraz trueSpace to z kolei programy do 3D, które uruchomimy tylko w systemie Windows
Poniżej prezentujemy kilkanaście animacji wideo, które powstały z połączenia talentu artystów i potencjału opisanych tutaj aplikacji. Pierwsze trzy filmy wyszły spod skrzydeł Blender Foundation. O Elephants Dream słyszało zapewne już wielu czytelników. Dziesięciominutowe wideo, opublikowane w 2006 roku po 8 miesiącach pracy, w niczym nie ustępuje najlepszym komercyjnym animowanym produkcjom.http://www.benchmark.pl/aktualnosci/piekne-animacje-z-darmowych-programow.html
Kategoria: Krótkie filmy i animacje
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.