https://archive.org/details/The_Silmarillion
https://sketchfab.com/feed
https://www.dafont.com/assassin.font
https://pixabay.com/pl/
Jest to oddany ukłon ku Tolkienowi - fanowska produkcja
na początku chcę zrealizować grę planszową Theseus - z całą mitologią - i historią - chcę potem zrealizować animacje i grę RPG komputerową. Planuje też stworzenie dłuższego filmu. Jeżeli chodzi o scenariusz zajmą się tym profesjonaliści - to co Państwo widzicie to raczej fanowska prezentacja bardziej niż film. Jest to krótki spot filmowy pokazujący w zarysach postacie z gry planszowej.
https://www.cda.pl/video/2684475ec/vfilm
POLECAM
W filmie występuje diamentowa czaszka którą do swojego filmu użył Spielberg Indiana Jones i diamentowa czaszka jest to ta sama czaszka. Stanowi tutaj rolę artefaktu wykonanego przez dawną cywilizację która już nie istnieje. https://www.cda.pl/video/7412525e/vfilm
Kryształowa czaszka
Kryształowa czaszka ze zbioru Muzeum Brytyjskiego
Kryształowa czaszka
Kryształowa czaszka – artefakt w kształcie czaszki człowieka wykonany z kryształu kwarcu.
Czas i miejsce powstania czaszek jest przedmiotem wielu spekulacji. Często błędnie są przypisywane prekolumbijskim kulturom Ameryki Środkowej. Pochodzenie żadnej z nich nie jest wystarczająco udokumentowane. Nie pochodzą z wykopalisk, żadna z nich nie jest znaleziskiem archeologicznym i żadna nie wykazuje cech stylistycznych sztuki prekolumbijskiej. Większość pojawiła się nagle w drugiej połowie XX wieku, a wszystkie dotychczasowe badania naukowe zaprzeczają ich prekolumbijskiemu pochodzeniu. Np. kryształowa czaszka przechowywana w Muzeum Brytyjskim, która miała być zabytkiem kultury Majów, obecnie jest uważana za mistyfikację, gdyż odkryto na niej ślady narzędzi jubilerskich z XIX w.
Wyróżniane są dwa rodzaje tego typu obiektów:
mniejsze i proste, które pojawiły się jeszcze w XIX wieku, będące prawdopodobnie oryginalnymi ozdobami pochodzącymi z Ameryki Środkowej, związanymi z miejscowym kultem chrześcijańskim.
większe (w przybliżeniu wielkości naturalnej), uznane za fałszerstwa wykonane w Europie.
Niektórzy ich właściciele twierdzą, że czaszki mają paranormalne właściwości. I choć żaden z tych fenomenów nie został potwierdzony, opowieści o niezwykłych właściwościach spowodowały powstanie wielu legend (najpopularniejsza z nich opowiada o 13 kryształowych czaszkach Majów, które należało zebrać razem, by uchronić świat przed zniszczeniem w 2012 roku), a nawet swego rodzaju kultu, który stał się inspiracją dla filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki.
Kryształowa czaszka w kulturze
Kryształowa czaszka jest nieustającym źródłem inspiracji dla artystów, zarówno tych parających się sztuką konceptualną, jak i twórców sztuki użytkowej. Przykładem jest praca polskiego artysty Petera Fussa o tytule „For the Laugh of God”, wykonana z drobnych elementów szklanych, jako parodia pracy Brytyjczyka Damiena Hirsta przedstawiającej czaszkę wykonaną z 8601 diamentów osadzonych w platynie.
Do sztuki użytkowej możemy zaliczyć szklankę grupy Cute Cube Collective z Polski o nazwie „Drop Dead” alias „Zgon”. Napój do niej wlewany przybiera kształt ludzkiej czaszki, oddanej z najdrobniejszymi detalami. Podobnym przedmiotem jest karafka z alkoholem o nazwie Crystal Head Vodka zaprojektowana przez Amerykanina Johna Alexandra.
Kryształowa czaszka to także motyw licznych utworów muzycznych, filmów, czy gier. Przykładami: „Blood Mountain" – album metalowej grupy Mastodon, film Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki w reżyserii Stevena Spielberga. Kryształowa czaszka pojawiła się także jako forma teleportu i środek komunikacji z kosmitami w jednym z odcinków trzeciej serii serialu Gwiezdne wrota.
Czaszka taka jest widoczna również w czołówce serialu dokumentalnego Tajemniczy świat Arthura C. Clarke’a.
Dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem mogą być efekty, jakie można osiągnąć za pomocą darmowego oprogramowania. Zobaczmy kilkanaście wspaniałych animowanych filmów, które powstały dzięki bezpłatnym aplikacjom i… inwencji ich twórców.
AA
Program to nie wszystko - liczy się talent, cierpliwość, zaangażowanie. Wspominając o drogich płatnych aplikacjach zapominamy często, że nie są one jedynym narzędziem prowadzącym do sukcesu. Bardzo dużo zależy od nas samych, pomysłowości i znajomości tej dziedziny sztuki, którą chcemy wykorzystać do wizualizacji naszych pomysłów. Poniżej możesz zobaczyć, jak wiele da się osiągnąć mając do dyspozycji wyłącznie darmowe oprogramowanie.
GIMP, pełniący rolę "darmowego Adobe Photoshop", Inkscape, który pozwala tworzyć wektorową grafikę nie mniej efektywnie niż CorelDraw lub Adobe Illustrator, czy też ceniony w środowisku komputerowej animacji Blender (kompletne środowisko do modelowania, renderowania i animowania w 3D), to jedne z najbardziej znanych darmowych aplikacji. Jeśli połączymy ich możliwości z talentem grafików i edytorów 3D, osiągniemy niesamowite rezultaty. To jednak nie jedyne darmowe aplikacje przydatne w grafice 3D. Podczas "animowania" przydatne mogą okazać się także poniższe programy:
Google SketchUp - w pewnym sensie odpowiednik aplikacji typu CAD, służy do tworzenia modeli budynków i innych elementów architektonicznych
Wings 3D - wieloplatformowy program do modelowania 3D
MeshLab - jeszcze jedna wieloplatformowa aplikacja do modelowania trójwymiarowych modeli. Aplikacja odczytuje wiele popularnych formatów stosowanych przez komercyjne programy do 3D
MakeHuman - program dedykowany tworzeniu modeli postaci ludzkich
Sculptris oraz trueSpace to z kolei programy do 3D, które uruchomimy tylko w systemie Windows
Poniżej prezentujemy kilkanaście animacji wideo, które powstały z połączenia talentu artystów i potencjału opisanych tutaj aplikacji. Pierwsze trzy filmy wyszły spod skrzydeł Blender Foundation. O Elephants Dream słyszało zapewne już wielu czytelników. Dziesięciominutowe wideo, opublikowane w 2006 roku po 8 miesiącach pracy, w niczym nie ustępuje najlepszym komercyjnym animowanym produkcjom.
Kategoria: Krótkie filmy i animacje
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.