+ Napisz wiadomość
29594 odsłon wideo
Dołączył(a): 2017-08-12
Foldery
 Dominika zrobiła to! Przeszła mega ciasną jaskinię, mimo że strasznie się bała! A na końcu jeszcze....

Ta jaskinia jest bardzo ciasna i klaustrofobiczna, to w niej kandydaci na grotołazów mają swój test na grotołaza. 



 Facebook:  https://www.facebook.com/KowalscyTeam
 Grupa:   https://www.facebook.com/groups/wskalewykute/
 Instagram:  https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/
 TikTok: https://www.tiktok.com/@kowalscy.team


 Zapraszam na:
 Kursy wspinaczki skalnej z szkołą Wspinaczki Skałkowej Kowalscy Team.

 Wycieczki jaskiniowe oraz turystyka jaskiniowa o całym przekroju trudności od tych lightowych do tych extremalnych, tych pionowych i całkiem poziomych - wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów,  między innymi: instruktorów sportu, instruktorów wspinaczki, instruktorów rekreacji ruchowej, instruktorów survivalu, a także  przeszkolonych grotołazów.

 Wycieczki na Via Ferraty razem z kursem i przeszkoleniem poruszania się po nich.

 Organizujemy wycieczki terenowe i krajoznawcze po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej  oraz po Małopolskich Lasach - z nami poznasz historię eksploracji jaskiń i fascynujące  ciekawostki przyrodnicze.

 Kursy narciarskie i skiturowe

 KONTAKT:  kontakt@kowalscyteam.pl

 https://www.facebook.com/KowalscyTeam
 https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/


 Podróże, pasja, marzenia, szaleństwo, motywacja! To właśnie My! 



#jaskinia #ciekawostki #eksploracja 
  #jaskinie #speleologia #grotołaz #archeologia 
#cavinggonewrong  #cave #exploring #caving #underground
 #speleology #speleo  #caveman #urbex  #Survival 
#KowalscyTeam #ciekawostki #Turystyka #podziemia #sztolnie
#historia #poszukiwacze




 UWAGA:  
Nie naśladuj osób na filmie, nie wchodź do jaskiń na własną rękę - jest to skrajnie niebezpieczne!  Jeśli chcesz chodzić po jaskiniach, poszukaj klubu taternictwa jaskiniowego - tam dowiesz się jak to robić bezpiecznie lub znajdź instruktora/firmę/osobę, która cię przeszkoli i oprowadzi w bezpieczny sposób.11:07 123 11:07ONA TO ZROBIŁA! Przeszła mega ciasną jaskinię! 1080p 1080p

Dodał: kmilek

Jaskinię odkrył Kazimierz Kowalski 17.06.1942 r. i opisał w inwentarzu. Następnie wiosną 1974 r. jaskinię eksplorował Zbigniew Rysiecki i odkrył korytarz zachodni. Latem 2017 r. prace eksploracyjne podjęli członkowie Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego pogłębiając wszystkie ciągi jaskini i odkrywając kolejno ciąg do drugiego otworu, Skośną Salę i Korytarz pod Lipą. Wszystko wskazuje, że dopiero wtedy zwiedzono też Korytarz pod Dębem, bo wcześniej raczej nie było to możliwe bez usunięcia osadów. 

Za szczelinowym otworem korytarz opada na N do wysokiej salki na skośnej szczelinie. Za nią korytarz rozwidla się. Na SE korytarz wznosi się do progu, za którym węższy korytarz doprowadza do drugiego otworu na zboczu. Wcześniej pod progiem znajduje się krótka, ciasna odnoga z rozszerzeniem). Na N przez obniżenie osiągamy kolejne rozwidnienie. Na NE wchodzimy do Sali Kowalskiego o wysokości ponad 3 m. Dalej sala zakręca na E i wznosi się stromą pochylnią do skalnej półki. Z niej przez zacisk wczołgujemy się do błotnistego Korytarza pod Dębem, który po czterech metrach zakręca na NE i kończy się zamulonym kominkiem. Z rozwidlenia na W, przez obniżenie wchodzimy do kolejnej salki na poprzecznej szczelinie. Z niej za następnym, obniżeniem znajduje się Skośna Sala o charakterystycznym przekroju skrzyżowanych szczelin  poziomej ze skośną. Z jej drugiego końca na SE prowadzi krótka szczelina skierowana do podobnej w salce wstępnej, natomiast na SWW przez zwężenie przy filarku wchodzimy do Korytarza pod Lipą. W jego połowie gruzowy strop wznosi się. Między ścianami wisi duża, zaklinowana i scementowana wanta.
[Jaskinia utworzyła się w wapieniach górnej jury]. Wstępne obserwacje wskazują, że jaskinia może mieć genezę geotermalną.
Namulisko tworzy ziemie, gruz, glina i liście. Miejscami spąg jest skalny. Nacieki występują w postaci grzybków, mleka wapiennego, polew oraz niewielkich stalaktytów i stalagmitów. W obniżeniach stropu można zauważyć charakterystyczne wygładzenia od zwierząt zamieszkujących jaskinię.
Wcześniej korytarze wypełniały głębokie na ponad 1 m osady humusowe. Znaleziono w nich stosunkowo nieliczne kości współczesnych lisów, borsuków, gryzoni, zającowatych i innych. 
Obecnie światło odbite sięga od otworów do Sali Kowalskiego i na tym odcinku jaskinia jest osuszana. W głębi jaskinia jest wilgotna poza Korytarzem pod Lipą. Miejscami ze stropu kapie woda.
Przy otworach wegetują glony, mchy i porosty. W Korytarzu pod Lipą wiszą liczne korzenie, przy otworach przerastają też spąg.
Z fauny stwierdzono pierścienice, chruściki, muchówki, w tym komary i muchy, chrząszcze, w tym biegacze, ćmy Triphosa dubitata i Scoliopteryx libatrix, kosarze, pająki w tym Meta menardi. W lecie kilkakrotnie obserwowano podkowce małe. Jaskinia była wcześniej zasiedlana przez lisy, borsuki i gryzonie.

Zapraszam na:
 https://www.facebook.com/KowalscyTeam
 https://www.instagram.com/kamil_kowal...


 UWAGA:  
Nie naśladuj osób na filmie, nie wchodź do jaskiń na własną rękę - jest to skrajnie niebezpieczne!  Jeśli chcesz chodzić po jaskiniach, poszukaj klubu taternictwa jaskiniowego - tam dowiesz się jak to robić bezpiecznie lub znajdź instruktora/firmę/osobę, która cię przeszkoli i oprowadzi w bezpieczny sposób.


Podróże, pasja, marzenia, szaleństwo, motywacja! To właśnie My! 


#cave #jaskinia #jaskinie #speleologia #grotołaz #speleology
#speleo #caveman #urbex #underground #Survival
#KowalscyTeam #kości10:54 126 10:54Odkryłem tysiące kości - Tajemnicza jaskinia 1080p 1080p

Dodał: kmilek

Tabata   (Spalacz Tłuszczu)

 Trening spalający tkankę tłuszczową.
 Spalaj tłuszcz jeszcze długo po ćwiczeniach!
 Wierze w Ciebie! Dasz rade!  Do dzieła!

 Kowalscy Team 
 Kamil Kowalski & Magda Kowalska 

 Instagram: https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/
Facebook: https://www.facebook.com/KowalscyTeam/
KowalscyTeam: http://www.kowalscyteam.pl
Dieta/Odchudzanie/Sylwetka

-----



Tabata to trening trwający przeciętnie ok 20 sekund powtarzany 8 razy,  między każdym powtórzeniem  mamy 10 sekund odpoczynku. Przeważnie taki trening trwa ok 4 minut.
Opracował go w 1996 r. Japończyk, dr Izumi Tabata. 

Osoby trenujące, które chcą wykonywać trening interwałowy  Tabata, muszą wykonywać ćwiczenia w jak najszybszym tępię, zachowując przy tym jak najlepszą technikę ćwiczenia. 
W takim treningu  można wykonywać od 1 do 8 różnych ćwiczeń, przy założeniu że musimy zaangażować jak największą grupę mięśni. 

Przykładowa formuła: 1 ćwiczenie wykonane 8 razy, 2 ćwiczenia wykonywane po 4 razy, 4 ćwiczenia wykonane po 2 razy.

Tabata to jedna z metod treningu HIIT (high intensity interval training), cechą główna tego treningu jest osiągnięcie maksymalnych wartości poboru tlenu (nawet 90-100%) i bardzo wysokiego tętna.
Normalnym jest że przy dobrze wykonanej tabacie będziesz miał/miała zadyszkę przy której nie da się mówić. Dlatego bardzo ważnym jest przy tabacie jak najwyższe obciążenie organizmu  i bardzo duża intensywność ćwiczeń. Jeśli nie damy z siebie wszystkiego przy tego rodzaju ćwiczeniach to tabata  traci swoją skuteczność i właściwości.

Warto w ciągu tygodnia wykonywać 2-4 różne tabaty.  Osobie początkującej wystarczą 2, w miarę  zdobywania doświadczenia i sprawności podnoś sobie poprzeczkę.

Tabata pozwala jednocześnie poprawić wydolność organizmu i wytrzymałość. Dodatkowym efektem ćwiczeń interwału Tabata jest skuteczna i  szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz rzeźbienie/rekompozycja sylwetki. 

W przypadku Tabaty spalanie tłuszczu następuje w głównej mierze po treningu. Jeżeli trening został wykonany w bardzo wysokiej intensywności, procesy beztlenowe, które były dominujące
podczas tych ćwiczeń, spowodowały tzw. dług tlenowy. Energia, która została wytworzona z niedoborem tlenu, musi być organizmowi oddana, proces ten przebiega już przy udziale tlenu, podczas odpoczynku po ćwiczeniach. Przyspieszenie metabolizmu, które nastąpiło po Tabacie wymaga energii, tą energię musi czerpać z tłuszczu. W tym czasie z organizmu są usuwane produkty beztlenowej przemiany materii a równowaga ustrojowa jest przywracana.

Spalanie po Tabacie trwa nawet kilkanaście godzin po treningu i jest jednym z najlepszych sposobów pozbywania się jego nadmiaru tłuszczu. 

Z uwagi na wysoką intensywność oraz potencjał do spalania dużych ilości energii polecana jest podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Nie zapomnij przed tabata wykonać solidną rozgrzewkę!04:18 79 04:18Tabata - Spalacz Tłuszczu 1080p 1080p

Dodał: kmilek