Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17816 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/nai-sub
Wesprzyj nas na https://patronite.pl/nai lub https://zrzutka.pl/nai
Facebook: http://bit.ly/fbnai
WWW: http://bit.ly/naiwwa

Gość NAI Warszawa (zobacz inne cykle: http://bit.ly/nai-cykle)


W wystąpieniu pokazane zostaną helleńskie prapoczątki cybernetyki początki naukowych dociekań o istocie władzy i kierowania. Następnie wspomniany zostanie Ampere, który cybernetyce poświecił krótkie, encyklopedyczne hasło w swoim Eseju o filozofii nauki, albo analitycznym przedstawieniu naturalnego podziału wiedzy ludzkiej. Nieco więcej miejsca poświeci się cybernetycznym koncepcjom Bronisława Ferdynanda Trentowskiego, który cybernetyce jako pierwszy w historii poświecił całą książkę (Stosunek filozofii do cybernetyki, czyli sztuki rządzenia narodem. Rzecz treści politycznej, Poznań 1843). Rozważaniami sterowniczymi zajęli się, niezależnie od siebie, polski teleelektryk Marian Mazur i amerykański matematyk Norbert Wiener. Mazur zmuszony był przerwać na pewien czas swoje prace ze względu na wojenne i powojenne warunki, Wiener wydał w 1948 książkę pt. Cybernetyka, czyli sterowanie i komunikacja w zwierzęciu i maszynie, co uważa się za początek cybernetyki jako osobnej dyscypliny naukowej. W dalszej części wystąpienia uwaga zostanie skupiona na polskiej cybernetyce. Zaprezentowana będzie zarówno polska szkoła cybernetyki rozwijana przez Mariana Mazura i Józefa Kosseckiego oraz przez kontynuatorów ich dorobku, jak i działalność innych osób zajmujących się cybernetyką, takich jak: Henryk Greniewski, Franciszek Studnicki, Janusz Korwin Mikke etc. Celem wystąpienia jest pokazanie skąd wzięła się cybernetyka i dokąd zmierza, jaki jest jej obecny status i perspektywy rozwoju.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 17816 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Historia cybernetyki wybrane aspekty dr Maciej Henryk Górny
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie