CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Historię piszą zwycięzcy, z zastrzeżeniem, że dobro nie zawsze wygrywa. Tak w skrócie można przedstawić referat Rafała Ziemkiewicza o mitologii II wojny światowej. Znany publicysta i pisarz literatury fantasy nie tylko stawia diagnozę umiejscawiającą Polskę między jarzmami propagandy Wschodu i Zachodu, ale zaleca kurację, która nie pokrywa się z dotychczasowymi działaniami władz.
Zdaniem Ziemkiewicza nie warto przekonywać Zachodu, że podczas II wojny światowej zostaliśmy zdradzeni i sprzedani Stalinowi. Nie pasuje to bowiem do ogólnie przyjętej narracji światowej walki dobra ze złem. Natomiast my (Polacy) nie mamy nic do zaoferowania, by Zachód zdecydował uderzyć się w piersi swych przodków i przeprosić. Możemy natomiast prowadzić własną propagandę ustami zachodnich historyków, którzy już dawno dotarli do prawdy, ale nie mogą się przebić przez polityczną poprawność non-stop kolportowaną w mass-mediach. Tym ludziom należy pomóc opowiedzieć naszą historię nie przez pryzmat klęsk, tragedii i zaniechań, lecz zwycięstw i heroicznych czynów, którymi ludzie na całym świecie mogliby się zachwycić. Historia ma bowiem to do siebie, że w niuansach ulega zatarciu, natomiast jej kluczowe akty nabierają rozmachu na przestrzeni dziejów.
Rafał Ziemkiewicz zauważa również, że polityka historyczna stała się źródłem sankcjonowania bieżącego układu sił, a ludzie odpowiedzialni za geopolityczne roszady zdają sobie dziś sprawę, że sukces odniesiony w walce to nie wszystko. Zwycięstwo należy jeszcze umieć opisać i udowodnić, że warto było podjąć ten trud. Fakty nie są tu jednak niezłomną podstawą. Na potrzeby historii opowiedzianej potomnym można je naciągać, ubarwiać i nieco przeinaczać. Ważne, by mit był prosty jak cios cepem i przetrwał próbę czasu.
W przypadku II wojny światowej taki mit już powstał, a karty zostały rozdane graczom przy stole. Nie można więc liczyć, że będziemy w stanie coś ugrać, nie mając nic w rękach. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie nowej gry przy stoliku obok, licząc na to, że przynajmniej część graczy z czasem do nas się przysiądzie.
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------
Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.