Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17848 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: iWiesz
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-03-18

#iluzje #złudzenia #magia

Oglądasz #iWiesz

Twój mózg ciągle przetwarza bodźce otrzymane od zmysłów i łączy je w całość. Zazwyczaj jest w tym bardzo dobry, ale czasami posiłkuje się skrótami, uproszczeniami i utartymi schematami, które... zawodzą. Właśnie tą niedoskonałość wykorzystują iluzje optyczne. Jak działają?

KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

Iluzje optyczne są niesamowite. Mam dla Ciebie kilka najlepszych złudzeń optycznych ! Szachownica Adelsona, to chyba najbardziej niesamowite złudzenie optyczne z mojego rankingu. Sprawdź konieczne, czy działa również na Ciebie.

Ale zaczniemy od iluzji znanej jako Okręgi Titchenera Nie wszystko na co patrzymy jest zawsze takie, jak się nam wydaje. Czasami nasz mózg, zwiedziony nietypowym kontrastem, perspektywą, zestawieniem kolorów czy kształtów płata nam figle i sprawia, że zaczynamy postrzegać pewne obiekty w nierzeczywisty sposób. pomarańczowe koło po prawej stronie wydaje się być większe od tego po lewej, jednak w rzeczywistości koła te są identycznej wielkości. Dlaczego? Dowiesz się po obejrzeniu filmu !

Ciekawy jest również Efekt Troxlera. Kolejna klasyczna iluzja optyczna, tym razem zaobserwowana i opisana przez szwajcarskiego psychologa, Ignaza Paual Vitala Troxlera, od którego nazwiska wzięła swoją nazwę.

Nie zapomnę też o wirującej tancerce. Animowane złudzenie optyczne pokazujące tancerkę wykonującą piruet. Animacja ta stworzona została przez grafika Nobuyuki Kayaharę. Niektórzy obserwatorzy widzą początkowo, że tancerka obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, inni − że przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Złudzenie to było błędnie uznawane za test psychologiczny, który miał wskazywać, która półkula mózgu jest u obserwatora dominująca. W Internecie zdobył on popularność na przełomie 2007 i 2008 roku. W jaki sposób ta iluzja przechytrzyła mózg? Sprawdź sam i pozwól mi oszukać Twój wzrok !

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

pokaż cały opis
W katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Czy OSZUKAM Twoje OCZY? Najlepsze iluzje optyczne!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie