#człowiek #test #ciekawostki
KONIECZNIE OBEJRZYJ W SŁUCHAWKACH I JAKOŚCI HD !
Wraz z wiekiem słabnie zdolność do słyszenia wysokich częstotliwości. W jakim wieku jest Twój słuch? Jak starzeje się słuch?
Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/
Subskrybujesz, iWiesz więcej!
Posłuchaj dźwięku o częstotliwości 8000 Hz. Jest słyszalna dla ludzi w każdym wieku. Jeśli nie słyszałeś nic, spróbuj założyć słuchawki i dać nieco głośniej. Z biegiem lat ludzki słuch ulega pogorszeniu, które z dźwięków słyszysz?
12 000Hz - do 50. roku życia
Z tą częstotliwością nie powinny mieć problemu kobiety do 55. roku życia i mężczyźni do 50. Uszy kobiet lepiej radzą sobie z wysokimi częstotliwościami.
16 000Hz - do 35. roku życia
Wchodzimy w zakres częstotliwości, które niektórym mogą sprawiać problemy. 15 kHz w zasadzie powinno być słyszalne przez osoby do 40 roku życia, a nawet starsze.
17 000Hz - do 30. roku życia
Częstotliwość 17 kHz to granica możliwości dla ucha 30-letniego. Niektórzy raczej poczują dźwięk w głowie niż go usłyszą. Może to być uczucie nieprzyjemnego świstu.{% load mp3_tags %}{% mp3 81 %}
18 000Hz - do 23. roku życia
Z tą częstotliwością powinni poradzić sobie najwyżej 23-latkowie. Jeśli słyszysz 18 kHz i masz więcej niż 25 lat, możesz sobie tylko pogratulować zdrowego rozsądku, bo nie słuchałeś w młodości głośnej muzyki.
19 000 Hz - do 19. roku życia [UWAGA, YOUTUBE MOŻE SKOMPRESOWAĆ FILM TAK, ŻE DŹWIĘK BĘDZIE DLA CIEBIE NIESŁYSZALNY, MIMO ODPOWIEDNIEJ GŁOŚNOŚCI I SPRZĘTU]
Które dźwięki usłyszałeś? Daj znać w komentarzu!
Jeśli wszystkie, masz najprawdopodobniej poniżej 23 lat i bardzo dobry słuch!
Niestety z roku na rok będzie coraz gorzej. Dlaczego z wiekiem ludzie tracą słuch?
Komórki w Twoim uchu wewnętrznym degenerują się wraz z wiekiem oraz narażeniem na hałas. Bezpowrotnie
Pierwsze w kolejności umierają komórki słuchowe odpowiedzialne za wychwytywanie wysokich częstotliwości.
To dlatego, że są pierwszymi jakie napotykają na fale dźwiękowe, a przez to są najbardziej obciążone.
Obumieranie kolejnych receptorów, utrudnia zrozumienie mowy … Jeżeli z jakiegoś powodu nasz słuch nie odbiera zakresu powyżej 8 000 hz, [SYMULACJA] powoli zaczynamy tracić możliwość słyszenia części głosek, a zdania przeradzają się w bełkot. Tak jak w tej chwili.
HASZTAGI
#ciekawostki #ciekawostka #nauka #ciekawostkadnia #fakty #wiedza #ciekawe #followme #rozwoj #rozwój #edukacja #szkola #szkoła #matura
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.