Jednymi z pierwszych, którzy zobaczyli “Wołyń” byli Polacy i Ukraińcy żyjący ze sobą w związkach. Wywiady z nimi, zarejestrowane po obejrzeniu filmu, składają się na krótki film “Pojednanie”, który powstał z okazji nadchodzącej premiery nowego filmu Smarzowskiego. Zobacz jak dzielą się swoimi osobistymi historiami i odczuciami.
„Wołyń” w kinach od 7 października!
Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
www.facebook.com/forumfilm
www.twitter.com/Forum_FilmPl
www.forumfilm.pl
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.