CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Ochrona sygnalistów i pracowników współpracujących z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym (CBA) jest kluczowym elementem zwalczania korupcji w Polsce. Zasady te wynikają z przepisów krajowych (np. ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa) oraz standardów międzynarodowych. Główne cele ochrony to zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego, prawnego i psychologicznego osobom ujawniającym informacje o nieprawidłowościach oraz stworzenie środowiska, w którym pracownicy nie obawiają się zgłaszać nielegalnych działań.
Zasady ochrony sygnalistów:
Anonimowość:
Sygnaliści mają prawo do zachowania anonimowości, o ile jej ujawnienie nie jest konieczne w postępowaniu sądowym lub administracyjnym.
Organy, takie jak CBA, muszą stosować procedury chroniące tożsamość zgłaszającego.
Ochrona przed represjami:
Pracodawca nie może stosować środków odwetowych, takich jak zwolnienie z pracy, obniżenie wynagrodzenia czy dyskryminacja.
Działania odwetowe mogą podlegać karze, w tym odpowiedzialności karnej pracodawcy.
Wsparcie prawne i psychologiczne:
Sygnaliści mają prawo do bezpłatnej pomocy prawnej oraz wsparcia psychologicznego, szczególnie w sytuacjach nacisku ze strony pracodawcy lub innych osób.
Bezpieczeństwo sygnalisty i rodziny:
W wyjątkowych sytuacjach CBA może zapewnić ochronę osobistą sygnaliście i jego rodzinie, jeśli zgłoszenie naraziło ich na poważne ryzyko.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.