CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Na przestrzeni wieków powstało wiele legend o historii góry Trzech Krzyży, która podoba się Wam najbardziej?
- Na szczycie góry stał wóz z drewnem zaprzężony w dwa konie, na którym siedziała rodzina. Nagle spłoszone konie zerwały się i wóz zjechał po stromej skarpie. Zanim ludzie zorientowali się co się stało, wóz zatrzymał się przy brzegu rzeki Białej Lądeckiej, gdzie konie gasiły swoje pragnienie. Mieszkańcy Lądka-Zdroju uznali to zdarzenie za coś niezwykłego, ponieważ na górze nie znaleziono śladów, którędy by zjechał wóz. Rodzina, która ocalała postawiła w podzięce trzy krzyże.
- Bogaty niewierzący mieszkaniec Lądka-Zdroju miał trzy prześliczne córki, które nie mogły wyjść za mąż, bo także nie wierzyły w Boga. Aby uchronić je przed staropanieństwem ojciec postanowił się nawrócić. W tym celu poszedł na wzgórze i tam żarliwie się modlił do Boga, prosząc go o nawrócenie. Bóg wysłuchał jego próśb i cała rodzina się nawróciła. W niedalekiej przyszłości kobiety wyszły za mąż. W podzięce za zesłane łaski ojciec postawił na wzgórzu trzy krzyże.
- Na wzgórzu postawiono trzy krzyże na wzór Golgoty, jako wotum dziękczynne za uratowanie mieszkańców miasta od epidemii cholery, która po wojnach opanowała Ziemię Kłodzką omijając Lądek-Zdrój.
- Na początku XIX w. mieszkańcy miasta postawili trzy krzyże na wzgórzu w podzięce za to, że ominęła ich domostwa powódź, pożar oraz zaraza.
Tekst zaczerpnięty z tablicy informacyjnej umieszczonej na szczycie Góry Trzech Krzyży 483 m n.p.m.
#insta360 #starlapse
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.