CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Dyskusja po wykładzie: https://www.youtube.com/watch?vWfI5FryEAmg
Zapowiedź: https://youtu.be/aTC5AbNCagQ
Materiały: https://naiwarszawa.pl/homeostaza---rownowaga-funkcjonalna/
Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/nai-sub
Wesprzyj nas na https://patronite.pl/nai lub https://zrzutka.pl/nai
Facebook: http://bit.ly/fbnai
WWW: http://bit.ly/naiwwa
Kurs CPWI - CYBERNETYCZNE PODSTAWY WALKI INFORMACYJNEJ
Wykładowca: Dominik Dudek
Opis kursu: https://naiwarszawa.pl/cybernetyczne-podstawy-walki-informacyjnej-nowy-kurs/
ZAPOWIEDŹ WYKŁADU
Punktem wyjścia rozważań o homeostazie była wysunięta przez Mariana Mazura koncepcja systemu autonomicznego (układu samodzielnego), zdefiniowanego jako system:
1) zdolny do sterowania się oraz,
2) zdolny do przeciwstawiania się utracie tej zdolności.
Obydwa te wymagania są spełnione, gdy zachodzące w systemie procesy informacyjne i energetyczne są sprzężone ze sobą w sposób zapewniający utrzymanie równowagi funkcjonalnej systemu, a więc jego trwanie pomimo zagrażających temu zakłóceń.
Zakłócenie to oddziaływanie otoczenia na system, które zagraża ciągłości realizacji programu systemu. W związku z tym, że są to oddziaływania, czyli sprzężenia zwrotne, możemy w analizie homeostazy wykorzystać twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych z poprzednich wykładów. Takie spojrzenie pozwoli nam na odkrycie wielu kluczowych właściwości homeostatu i rozwinąć w wykładzie nasze wyobrażenie o jego funkcji w realizacji programu systemu.
Występowanie wszystkich możliwych sprzężeń sprawia, że zakłócenie stanu jednego z regulatorów jest usuwane przez wszystkie regulatory naraz, dzięki czemu równowaga całego ich zespołu jest utrzymywana z niezwykłą dokładnością.
Homeostat, jako organ wewnętrzny, nie ma styczności z otoczeniem, toteż zakłóceniem jest dla niego to, co się dzieje w korelatorze i akumulatorze, i wobec tego może on usuwać zakłócenie tylko przez oddziaływanie na korelator i akumulator. Może to stwarzać wrażenie, że funkcja homeostatu jest wyłącznie funkcjonałem o reaktywności r -1. Uważam temat za bardziej złożony w aspekcie sterowniczym.
Na wykładzie przedstawię moje przemyślenia na temat homeostazy oraz homeostazy społecznej alias rozproszonej, która moim zdaniem jest kluczem do zrozumienia jak budować organizację.
Dużą pomocą w rozumieniu wykładu będzie lektura podrozdziału z książki docenta Józefa Kosseckiego Naukowe Podstawy Nacjokratyzmu, 5.1 Społeczeństwo jako system cybernetyczny. Kolonializm. Neokolonializm. https://naiwarszawa.pl/homeostaza---rownowaga-funkcjonalna/
O WYKŁADOWCY
Dominik Dudek - Handlowiec i cybernetyk, z wykształcenia elektryk, absolwent Akademii Loretańskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Doświadczony strateg i ideolog biznesowy.
Od ponad 25 lat zajmuje się organizowaniem i realizacją procesów sprzedażowych. Organizator licznych szkoleń, konferencji i imprez targowych.
Wykładowca (a wcześniej seminarzysta) Narodowej Akademii Informacyjnej w Warszawie. Autor koncepcji efektywności procesów sterowania w sprzedaży. Trener, który efektywnie przekazuje swoją widzę w organizacjach, które współtworzy. Z sukcesami wdraża dorobek Polskiej Szkoły Cybernetyki w biznesowych dziedzinach sterowania społecznego i walki informacyjnej.
Zapraszamy!
Wszelkie pytania i sugestie prosimy zgłaszać na adres info@naiwarszawa.pl
Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność prosimy: lajkuj, udostępniaj i polecaj nasze materiały w dowolny możliwy sposób. Możesz też przekazać datek za pośrednictwem serwisów Patronite i Zrzutka. Dziękujemy!
#cybernetyka #wojnainformacyjna #sterowanie
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.