CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Empatia to umiejętność zrozumienia innych ludzi oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji. Nie wszyscy jednak w dorosłym życiu potrafią ją mieć czy ją rozumieć, więc jak oczekiwać od dzieci, aby były empatyczne.
Pani Marta Matusik, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie tłumaczy nam, że o empatie wśród dzieci było dużo łatwiej przed pandemią i spowodowanym przez nią lockdownem. Wówczas miały ze sobą kontakt i naturalnie ją wypracowywały w sobie. Po powrocie widać jednak duży z tym problem. Trzeba na nowo edukować je jak przeżywać emocje kolegów z klasy i jak patrzeć na świat z perspektywy innych osób. Nauczycielki próbują wprowadzać zabawy dramowe, aby właśnie te elementy wypracować wśród podopiecznych.
Przemysław Gaj, rodzic dwójki małych dzieci, mówi, że ciężko ocenić poziom empatii dzieci w stosunku do innych maluchów, przez to, że główny kontakt mają one ze sobą w przedszkolu, gdzie on jako ojciec nie jest częścią tej strefy życia swoich dzieci. Co prawda nie ma sygnałów z przedszkola, że dzieci mogą mieć z tym problem. Zauważył jednak, że w stosunku do siebie, rodzeństwo rozwija te cechę, jaką jest empatia i z roku na roku coraz lepiej sobie z nią radzą.
Szkoły biorą także udział w różnego rodzaju projektach, jak projekt ARTE, który prowadzi MCKiS, w którym dzieci biorą udział w arteterapii czy bajkoterapii i uczą się dzięki temu przeżywać emocje swoje oraz innych.
Na horyzoncie pojawił się także nowy program A.B. C Empatia, który ma za zadanie właśnie pomóc dzieciom zrozumieć czym empatia jest. Jest to projekt, który podzielony jest na 12 lekcji, które w przyjazny sposób opowiadają o różnych niepełnosprawnościach. Ma to na celu sprawić, aby grupy rówieśników rozumiały się i akceptowały wzajemnie, bez względu na różnice, jakie je dzielą.
Przystąpić do niego może każda gmina, która zgłosi taką chęć Fundacji Czepczyńskich. Wówczas dostanie od nich jeden, bezpłatny pakiet 30 książek i materiałów pomocniczych.
Empatia to nie taka prosta cecha do wypracowania jak wszyscy myślą, jednak musimy starać się, aby przyszłe pokolenia mogły wspierać się wzajemnie.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.