Platforma z kursami https://bit.ly/326R4PK
Zapisz się na MOJĄ LISTĘ EMAIL https://bit.ly/3fs22pi
SUBSKRYBUJ: https://bit.ly/YoutubeRafal
Pełny wpis: https://www.rafalszrajnert.pl/wejscie-na-nowy-rynek/
___________________________________________________
Jeśli podobają Ci się moje filmy i chcesz więcej to subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ?sub_confirmation1
___________________________________________________
Instagram: https://www.instagram.com/rafalszrajnert/
Facebook prywatny: https://www.facebook.com/rafalszrajnert
Facebook firmowy: https://www.facebook.com/rafalszrajnertcoaching/
___________________________________________________
Wprowadzenie na rynek nowego produktu lub rozpoczęcie działalności na nowym rynku to wyzwania obarczone sporym ryzykiem.
W czasie tego rodzaju inwestycji ważna jest szczegółowa wiedza o rynku, identyfikacja potrzeb lokalnych odbiorców oraz znajomość skutecznych strategii penetracji rynku. To właśnie te elementy mogą pomóc przeprowadzić wejście na rynek, zminimalizować ryzyko niepowodzenia oraz w pełni wykorzystać możliwości rynkowe.
Gdy firma podejmuje decyzje o wkroczeniu na określony rynek lub rynki zagraniczne, musi wybrać sposób wejścia. Najczęstszy z nich to: eksport, joint venture - bezpośrednie inwestowanie, lub eksport - licencje - joint venture, filie zajmujące się produkcją i usługami - montaż - produkcja lokalna. W praktyce niekoniecznie podąża się takimi wzorcowymi ścieżkami. Powszechnym zjawiskiem jest - przeskakiwanie pewnych faz współpracy, jak i równoczesne posługiwanie się wieloma strategiami na tych samym rynku. Jest to powodowane odmiennymi wymaganiom poszczególnych produktów w zakresie stosowanych metod zbytu oraz chęcią wykorzystania silnej pozycji uzyskiwanej dzięki komplementarności oddziaływania różnych sposobów wchodzenia na rynek.
Przykład jednej ze strategii:
Strategia zmaksymalizowania zysku firma nastawia się na najwyższy zysk. Aby to osiągnąć musi oszacować popyt na dany produkt, biorąc pod uwagę różne ceny. Gdy produkt sprzedaje się dobrze bez względu na wysokość ceny, obniżenie jej nie zwiększy sprzedaży.
A więcej na blogu!
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.