Podczas Debaty będziemy omawiać następujące zagadnienia:
Jakie zmiany są potrzebne w funkcjonalności UE w obszarze regulacji i instytucji?
Jakie deficyty ujawniły się w funkcjonowaniu UE w obszarze solidarności, efektywności i skuteczności w ograniczaniu negatywnych skutków społeczno-gospodarczych Covid-19?
Tematem do dyskusji jest to, czy UE rozszerzy swoje działania na nowe obszary, czy też ściśle określimy, w jakich obszarach UE jest potrzebna, a w których UE zawiodła.
Czy Covid-19 udowodnił, że centralizacja rządu w Brukseli osłabia siłę gospodarek narodowych i zmniejsza efektywność roli państwa, usuwając zasadę pomocniczości?
Czy lekcje z Covid-19 uzasadniają przeniesienie jakichkolwiek kompetencji dotyczących zdrowia z poziomu krajowego w górę? Czy są lekcje, że kraje krajowe (Wielka Brytania, Norwegia, Szwajcaria, Tajwan, Izrael) były w stanie dostarczyć lepsze rozwiązania i znacznie szybciej? Czy działania na szczeblu europejskim były głównie szumem?
W oparciu o specjalny status Danii z klauzulą opt-out można dyskutować, czy jakikolwiek rodzaj wspólnej europejskiej polityki społecznej jest wykonalny i realistyczny?
Stan zdrowia i psychiczny ludzi oraz integralność rodziny mężczyzny i kobiety są podstawowymi filarami bezpieczeństwa narodowego i Unii Europejskiej. Dlaczego niektórzy europejscy przywódcy promują działania i ideologie depopulacyjne, które podważają bezpieczeństwo krajów? Jak promocja depopulacji i spadku liczby ludności zagraża rozwojowi gospodarki europejskiej i jej pozycji konkurencyjnej w gospodarce światowej?
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.