Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17578 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Bb-samemu
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-01-01

Bardzo dużo domów w dzisiejszych czasach ma problemy ze zbyt wysoką wilgotnością i zaduchem w domu podczas okresu jesienno/zimowego. Najczęstszym powodem tych problemów jest zaburzenie prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej. Właśnie wtedy wszyscy zamykają okna by nie wiało i nie było zimno.
Niestety, ale w epoce okien PCV, które są szczelne w porównaniu ze starymi oknami drewnianymi, zaczyna się problem braku dostępu świeżego powietrza do pomieszczeń. Właśnie wtedy widzimy takie sytuacja jak cofka w pionie wentylacyjnym i kratką przy suficie zaczyna wlatywać (sić!) powietrze do wnętrza domu. Taka sytuacja jest karygodna i niedopuszczalna, świadczy ona dobitnie o całkowitym braku wentylacji w domu.

Wentylacja grawitacyjna działa prawidłowo wyłącznie wtedy, gdy w jakimś miejscu domu/mieszkania powietrze wpada do pomieszczenia i następnie jest wyciągane przesz komin wentylacyjny. Zatem jeśli okna/drzwi są szczelne i zamknięte to nie ma którędy dostać się świeże powietrze i jak wydostać to stare/zużyte wilgotne na zewnątrz.

Efektem są zaparowane szyby, grzyb i zaduch w pomieszczeniach.
Otwieranie, rozszczelnianie okien nie zawsze jest możliwe, bądź powoduje duży dyskomfort.

Zatem niezbędnym elementem nowo montowanych okien w budynkach/mieszkaniach z wentylacją grawitacyjną są nawiewniki okienne. Są to specjalne elementy montowane na skrzydle okna bądź w jego ramie, które mają zapewnić dostęp świeżego powietrza z zewnątrz.

Większość nawiewników dostępnych na rynku wymaga frezowania dużych otworów zarówno w ramie jak i skrzydle drzwi okiennych.

Ja zdecydowałem się na nawiewniki wrębowe firmy Radaks, które minimalizują jakąkolwiek ingerencję w okno do minimum, tym samym ułatwiając montaż. Nie trzeba frezować żadnych otworów ani w żaden trwały sposób ingerować w budowę okna. Dodatkowo do montażu wystarczy raptem garstka narzędzi.

Teraz po ponad miesiącu od zamontowaniu mogę powiedzieć jednoznacznie, że spełniają one swoją rolę. Zatem serdecznie polecam takie rozwiązanie zarówno w domach i mieszkaniach. Wszędzie tam gdzie jest zaburzony prawidłowy przepływ powietrza.

Jeśli są jakieś pytania pisać śmiało komentarze lub na adres: bb.samemu@gmail.com :)

https://www.facebook.com/BB-379441362805755/

Fragmenty instrukcji pokazane w filmie są ogólnodostępne na stronie producenta nawiewników.

#BB #ZróbToSam

Muzyka:
Memory of Summer by KODOMOi https://soundcloud.com/kodomoimusic
Creative Commons Attribution 3.0 Unported CC BY 3.0
http://creativecommons.org/licenses/b...
Music promoted by Audio Library https://youtu.be/3vHcjoeypxE

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 17578 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: S#02 Montaż nawiewników wrębowych bez konieczności wiercenia
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie