CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Bloki z Wielkiej Płyty to temat, który od jakiegoś czasu jest na ustach wszystkich polaków, którzy w nich mieszkają. Podobnie jest w Jaworznie. Dlatego spotkaliśmy się z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik Maciejem Bochenkiem, aby wyjaśnić ten problem raz na zawsze.
W Polsce obecnie jest około 60 tysięcy bloków wykonanych z wielkiej płyty. W styczniu bieżącego roku Instytut Techniki Budowlanej opublikował raport, z którego wynika, że przeprowadzono kontrole na 300 budynkach z czterech różnych województw: mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim oraz oczywiście śląskim. Eksperci zgodnie uznali, że nawet najstarsze budynki wykonane tą techniką, nie zagrażają bezpieczeństwu. A co na ten temat mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik, Maciej Bochenek?
Pan prezes uspokaja Bloki mają się dobrze, nawet można powiedzieć super dobrze. Związane to również jest z faktem, że na wielu terenach Jaworzna zostały zakończone prace górnicze, a to powoduje, że bloki stoją stabilnie i żadne wstrząsy nie wpływają na ich stan. Ponadto Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik regularnie dba o stan swoich budynków, ociepla je, wymienia niektóre elementy i kontroluje ich jakość.
Badania prowadzone przez instytut były prowadzone pod względem trwałości, ze względu na obiegowe zdanie opinii publicznej w kraju, jak i w naszym mieście, która mówiła, że wytrzymałość tych budynków to maksymalnie 40 lat. Badania udowodniły, że jest to ponad 100 lat i prawdopodobnie prędzej tę budynki zostaną wyburzone i zastąpione nowymi, niż same się rozlecą.
Mieszkańcy Jaworzna, mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik, ci co mieszają w wielkiej płycie mogą spać spokojnie, nie ma na naszym terenie, w naszej spółdzielni bloków, które byłyby pod jakimś względem zagrożone
Pan prezes przypomina, że pierwszy blok wykonany tą techniką powstał w Holandii po I Wojnie Światowej, później przeniosło się to na teren całej Europy. W Polsce największy rozkwit budynków z wielkiej płyty miał miejsce mniej więcej w latach 1958-88. Określa się, że w tych mieszkaniach mieszka blisko 58% ludności Polski. W samej Spółdzielni Górnik jest 179 budynków, a z wielkiej płyty jest mniej więcej połowa.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.