W dobie pandemii, zamykania sklepów i rozwoju internetowej sprzedaży Wspólnota Betlejem postanowiła otworzyć mały, kameralny, przytulny i gościnny sklepik z rękodziełem.
Jego wystrój i samo rękodzieło w dużej mierze powstały z udziałem i z wielkim zaangażowaniem mieszkańców, pracowników i wolontariuszy.
Sam pomysł na stworzenie tego sklepiku wymusiło życie, zależało nam, by właśnie to miejsce było dostępne dla wszystkich, by nie wymagało wychodzenia po schodach. To miejsce zrodziło się z potrzeb, natomiast jeśli chodzi o wykonanie, to w całości jest wykonane dzięki mieszkańcom Betlejem, którzy bardzo się napracowali żeby to miejsce nie tylko dostosować, ale by było takie piękne. Wielki szacunek należy się mieszkańcom.- powiedział nam Ksiądz Mirosław Tosza.
Sklepik mieści się w domku z filarami przy głównej bramie Betlejem. Czynny będzie od poniedziałku do czwartku od 10.00 - 16.00. W tych trudnych czasach Wasze zakupy na pewno będą dla nich ogromnym wsparciem.
Zależy nam na tym by ludzie, odwiedzający to miejsce, nie kupowali tylko z litości, by mieć jedynie na uwadze wsparcie naszej Wspólnoty, co oczywiście będzie ogromną wdzięcznością, ale żeby kupowali dlatego, że to jest naprawdę piękne.- stwierdził Ksiądz Mirosław.
W tym ponurym i bezbarwnym czasie COVIDA-19 Wspólnota Betlejem chciała wnieść odrobinę radości, podnieść na duchu wszystkich ludzi kolorami, pięknym wnętrzem tego nowego sklepiku.
Będzie w nim można, bez konieczności wspinania się na poddasze, (dla niektórych rzecz ważna!), zakupić: ikony, ceramikę, krzyże, oprawiane obrazy, hundertwasserowe rękodzieło, ozdoby choinkowe, kartki, książki, płyty, a nawet na te zimowe dni znajdą się również pyszne herbaty. Przed Świętami Bożego Narodzenia każdy będzie mógł zakupić piękne i oryginalne prezenty, wesprzeć działalność Betlejem i połączy zakupy ze spacerem po betlejemskim ogrodzie- oznajmił Ksiądz Mirosław.
Każdy, kto odwiedzi to miejsce, będzie zachwycony wystrojem sklepu: niezwykłymi meblami, ladą i półkami ze starych, odrestaurowanych dech i elementami pozyskanymi na złomie (np. starej, metalowej obudowy łóżka jako tablicy na magnesy).
To miejsce ma naprawdę niezwykły urok, serdecznie wszystkich zapraszamy, każdy znajdzie dla siebie coś pięknego i niezwykłego.
Materiał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.