Interesujesz się samorozwojem? Lepiej tych błędów nie popełniaj, jeśli chcesz mieć wyniki.
Wyzwanie 21-dni: https://sklep.adriankolodziej.pl/funnel/wyzwanie/21-dniowe-wyzwanie/
Zapraszam na bezpłatny webinar Jak zbudować wirtualne nieruchomości, czyli serwisy, które przynoszą dochód pasywny:
https://sklep.adriankolodziej.pl/funnel/webinar-wn/webinar/
Grupa na FB: http://bit.ly/2M7hHy6
Spis treści
5 błędów w samorozwoju
1. Skupiasz się na swoich słabościach, zamiast rozwijać mocne strony.
Każdy z nas ma mocne i słabe strony. Skup się na swoich mocnych stronach i zatrudniaj ludzi, którzy zniwelują słabości. Twoje unikalne talenty pozwolą Ci zajść tam, gdzie chcesz.
2. Uczysz się od teoretyków, a nie praktyków.
Ludziom ciężko jest ocenić czy ktoś jest ekspertem. Żeby ocenić czy ktoś jest ekspertem, musisz sam być ekspertem. Ludzie oceniają tylko relacje jaka buduje się między ekspertem, a daną osobą. Często ktoś potrafi świetnie mówić, ale nie ma pojęcia, co mówi. Ktoś uczy Cię biznesu? Niech powie czym się zajmuje, dla kogo pracował, jakie miał sukcesy. Jeśli ktoś ukrywa takie informacje, a na sklepie ma kursy, już wiem na czym głównie zarabia. Dziś łatwo udawać eksperta. Można wypożyczyć dom lub mieszkanie, wziąć auto w leasing i zgrywać eksperta. Ludzie oceniają umiejętności po ilości followersów, a nie po wynikach.
3. Uczysz się od zbyt wielu ekspertów jednocześnie.
Nie ma nic w tym złego. Jednak na początek znajdź jednego mentora i ucz się od niego. Gdy dojdziesz do wniosku, że już znasz jego szkołę, wtedy sprawdź innego. Dopiero po czasie wytworzysz własny styl.
4. Nie wykorzystujesz wiedzy w praktyce (chronisz swoje ego)
Większość ludzi jest teoretykami, bo boi się odnieść porażkę. Boi się co inni powiedzą, albo co się stanie, gdy coś pójdzie nie tak. Nie żyjesz tutaj do tego, aby być kowboyem klawiatury. Żyjesz, aby gonić swoje marzenia. Nie bój się ryzykować, popełniać błędy i upadać.
5. Zbyt szybko się poddajesz.
Zawsze jest sposób, żeby dostać się tam, gdzie chcesz. Problem leży w tym, że jeden potrzebuje więcej czasu, a inny mniej. Przeczytaj sobie historię Hondy, albo Sylwestra Stalone. Wtedy zrozumiesz, co oznacza dążyć do celu.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.