Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17894 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-05-13

Będąc w Chrzanowie, warto obejrzeć kolejną osobliwość dendrologiczną. W parku na lewo od muzeum rosną blisko siebie dwa drzewa. To okazały buk oraz przyklejony do niego grab. Buk wciąż ma łyse gałązki, jego pączki liściowe oraz kwiaty dopiero się rozwijają. Z kolei mniejszy grab ma już zielone liście oraz okazałe kotki kwiatów męskich.


Ten układ powstał zapewne z przypadku. Po prostu nasiono grabu padło blisko buka, wykiełkowało i wyrosłe z niego drzewo wciąż żyje. Grab zabukował się na dobre.
Jest zatem wspaniała okazja do nauki odróżniania obu gatunków drzew. Najważniejsza jest srebrzysta kora buka oraz szara, podłużnie prążkowana kora grabu.


Kolejną ciekawostką jest nazewnictwo tych drzew. Po łacinie sprawa jest prosta. Buk to Fagus sylvatica. Grab to Carpinus betulus. Po polsku jest ciekawiej. W pierwszym przypadku wymiennie możemy używać nazw buk pospolity lub buk zwyczajny a w drugim grab zwyczajny, lub grab pospolity. Zawsze będzie dobrze.





Materiał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 17894 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Zabukowany grab
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie