CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Oto kolejna lekcja botaniki Piotra Grzegorzka. To dobra inspiracja do rozglądania się wokół siebie nie tylko w czasie kwarantanny.
Oto zęboróg purpurowy Ceratodon purpureus. Bohater tego filmu jest mchem. To bardzo pospolity gatunek i dlatego często widujemy go wszędzie, nie tylko w Jaworznie. Najlepiej rozpoznawalny jest o tej porze roku. Poznamy go po zwartych darniach złożonych z delikatnych listków oraz czerwonych łodyżkach sporogonów zakończonych puszką zarodnionośną opatrzoną zaostrzonym wieczkiem. Bardziej ukrytą cechą jest szesnaście ząbków perystomu, które rozwijają się, kiedy z dojrzałej puszki zarodnionośnej odpadnie wieczko. Wówczas łodyżka skręca się i traci swoją charakterystyczną barwę.
Nasz bohater należy do kilku gatunków, które jako pierwsze pojawiają się tam, gdzie przestaliśmy ingerować w środowisko. To po prostu pionier. Migawki filmowe z jego udziałem wykonałem w części Jaworzna położonej na południe od Jęzora, na piaskowni w Bukownie oraz w Chrzanowie.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.