KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
Wszyscy którzy myślą, że spanie jest tylko po to, żeby doładować energię i odpocząć są w dużym błędzie. Podczas snu, w naszym organizmie zachodzi wiele ważnych procesów, takich jak uwalnianie hormonów, usuwanie toksyn, a nawet eliminowanie zbędnych informacji. Badania wykazały, że późne kładzenie się spać i kilkugodzinny sen, wprawiają nas w zły nastrój, a nasze myśli stają się pesymistyczne.
Co więcej, brak snu może wpływać na hormony regulujące poczucie głodu, a to wpływa na naszą dietę i wagę.
Skoro sen jest dla nas tak ważny, powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na pozycję, w której śpimy. Jesteście ciekawi, która jest najlepsza?
Każdy ma swoją ulubioną pozycję do spania, ale czasem zmiana nawyku może mieć duże znaczenie dla jakości komfortu życia i zdrowia.
Poznaj plusy i minusy spania w poszczególnych pozycjach:
Spanie na lewym boku
Jedną z najbardziej popularnych pozycji, jest spanie na boku. Szczęśliwie dla nas okazuje się, że według lekarzy to ułożenie jest dla nas najlepsze, ponieważ przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych. Po pierwsze udrażnia układ limfatyczny znajdujący się po tej stronie ciała pomagając w uwalnianiu toksyn z naszego organizmu. Co więcej, mamy tu również żołądek i trzustkę, dzięki czemu poprawia się nasze trawienie. Kiedy śpimy na lewym boku głowa, nasze stopy i serce są na tym samym poziomie, co ułatwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i krążenie krwi.
Ważne jest, aby wybrać poduszkę, która odpowiada długości ramion, a wszystko po to, żebyś nie spał z przechyloną głową.
Spanie na prawym boku
Pomimo, że spanie na lewym boku przynosi nam więcej korzyści podczas snu, śpiąc na prawej stronie również możemy pozwolić kręgosłupowi na prawidłowe ułożenie i ułatwić procesy funkcjonowania ciała. Jednak ze względu na rozluźnienie przełyku, mamy większą szansę na refluks.
Spanie na plecach
Wielu z nas uważa, że spanie na plecach jest dla nas najlepsze, ponieważ relaksuje stawy, zapobiega skrętom kończyn i bólom. Żeby tak było, musisz położyć swoje ręce wzdłuż ciała. To kolejna doskonała pozycja dla osób cierpiących na refluks żołądkowy. Inną korzyścią jest poprawa wyglądu. Kiedy śpimy na plecach nie potrzebujemy poduszki, której używanie zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek na twarzy. Nie jest to jednak zbyt korzystna pozycja dla naszego kręgosłupa co stanowi jej poważny mankament. Po to aby prawidłowo ustawić kręgosłup należy właściwie podłożyć odpowiednie poduszki. Bez nich narażasz się na bóle szyi, pleców i ramion. W tej pozycji są również większe szanse na bezdech senny i chrapanie.
Spanie na brzuchu
Chociaż nie ma jasno ustanowionego konsensusu w sprawie najlepszej pozycji do spania, to przynajmniej wiadomo, że spanie na brzuchu na pewno nią nie jest. Śpiąc tak wywieramy nacisk na nasze plecy obciążając lędźwia i szyję, a to z kolei może powodować kręcz szyi, bóle ramion i pleców. Przez ciśnienie wywierane na płuca mogą pojawić się u nas również
problemy z oddychaniem.
Spanie w pozycji embrionalnej
Pozycja płodowa jest częściej wybierana przez kobiety. Nie jest zbyt dobra dla kręgosłupa, ponieważ może powodować spięcia mięśni, bóle szyi i pleców. Ponadto w tej pozycji nie mamy szans na właściwe oddychanie, a nasza przepona nie ma szans na prawidłową pracę, co jest bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Jedyną korzyścią jest ta, że zmniejsza szansę na chrapanie.
A Wy drodzy Państwo, w jakiej pozycji lubicie spać najbardziej?
++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.