CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
Z roku na rok popularność imbiru rośnie, a ludzie coraz częściej używają go jako domowego środka zaradczego. Imbir w Europie zagościł dopiero w średniowieczu, choć obecny był już wśród społeczeństw starożytnych Rzymu i Grecji. Częścią rośliny wykorzystywaną powszechnie jako przyprawę, a nawet lekarstwo jest bulwiaste kłącze. Zawiera ono 23% olejku eterycznego, w skład którego wchodzi wiele substancji o szerokim spektrum właściwości.
Korzeń imbiru ma właściwości przeciwzapalne, jest dobry na niestrawność, zapobiega mdłościom, przeziębieniu i grypie. Co więcej, ma funkcję przeciwbólowe i kardiotoniczne. To roślina, która pomaga nam kiedy jesteśmy chorzy i gdy jesteśmy zdrowi dlatego ważne jest, abyśmy nauczyli się wykorzystywać go tak, aby móc korzystać ze wszystkich jego zalet. Jeśli masz problemy z żołądkiem, bóle ciała, a nawet astmę, olej imbirowy może okazać się bardzo pomocny.
Olejek z imbiru poprawia krążenie, działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, przeciwbólowo i wykrztuśnie.
Dziś opowiem Wam o niektórych jego zaletach:
Masz problemy z żołądkiem?
Olej z imbiru pomoże Ci wyleczyć niestrawność inaczej zwaną dyspepsją, skurcze, wzdęcia i zaburzenia trawienne. A może cierpisz na nudności i wymioty? W 1982 roku po raz pierwszy w badaniu klinicznym dowiedziono działanie przeciwwymiotne imbiru. Ochotnikom cierpiącym na chorobę lokomocyjną, u których prowokowano napady nudności (np. wprawiając ich w ruch na krzesłach obrotowych) podawano sproszkowane kłącze imbiru. Okazało się ono skuteczne w powstrzymywaniu negatywnych reakcji wymiotów i uczucia nudności.
Drobnoustroje: zarówno imbir, jak i czosnek wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe. Niegdyś kłącza imbiru stosowane były w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego.
Hiperglikemia: pojawiają się doniesienia o skuteczności związków zawartych w imbirze w redukowaniu poziomu glukozy we krwi, co daje nadzieje na zastosowanie np. olejku imbirowego w leczeniu cukrzycy typu II.
Choroby układu krwionośnego: imbir może wykazywać działanie przeciwzakrzepowe dzięki hamowaniu produkcji tromboksanu (związku sprzyjającemu zlepianiu się płytek krwi).
Ponadto, olejek z imbiru świetnie wpływa na poprawę twojego apetytu.
Rozstępy i cellulitis
Ze względu na właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, olejek z imbiru poprawia krążenie krwi i pomaga w regeneracji skóry dzięki czemu może znaleźć zastosowanie w redukcji skórki pomarańczowej. Jeśli używasz go z olejem kokosowym, wyniki będą jeszcze lepsze. Wszystko, co musisz zrobić to delikatnie wmasowywać olejek w miejsca, których wygląd chcesz poprawić.
Problemy z oddychaniem
Problemy z oddychaniem takie jak zapalenie oskrzeli, zespół bezdechu sennego, grypa czy astma mogą być leczone przy użyciu olejku imbirowego. Ponadto, pomoże on pozbyć ci się śluzu z płuc i gardła.
Ból
Olej z imbiru łagodzi bóle stawów, pleców, brzucha, bóle mięśniowe i te spowodowane problemami z krążeniem. Imbir może hamować wytwarzanie prostaglandyn, czyli związków biorących udział w reakcjach zapalnych...
+++++++++++++++++++++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.