KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
Powierzchownie może wydawać się niegroźne, ale łysienie plackowate jak każda choroba autoimmunologiczna wzbudza niepokój i obniża jakość życia tych, których ona dotyczy. Ten specyficzny typ łysienia fachowo nazywany alopecia areata pojawia się, gdy nasze ciało przechodzi w tryb niszczenia własnych mieszków włosowych. Zwykle zaczyna się na skórze głowy, ale może rozprzestrzenić się również na inne części ciała. Ogniska wyłysienia mogą być przejściowe lub trwałe, ale zawsze są łatwo zauważalne u osób, które cierpią na tę przypadłość. Przygotowaliśmy ten film dla tych, którzy szukają metody wyleczenia lub po prostu chcą się dowiedzieć więcej o łysieniu plackowatym. Prawdopodobnie na obraz chorobowy składa się wiele czynników o wspólnym podłożu genetycznym. Wśród czynników tych mogą mieć znaczenie zjawiska autoimmunologiczne, naczyniowe, czynniki psychiczne i zaburzenia w zakresie układu nerwowego. Najprawdopodobniej dominujące w ostrej fazie choroby są zjawiska immunologiczne. Przemawia za tym częste współistnienie łysienia plackowatego z innymi chorobami, w których występują zjawiska autoimmunologiczne takie jak bielactwo, toczeń rumieniowaty, cukrzyca typu I czy zapaleniem tarczycy typu Hashimoto. Choroba nierzadko występuje rodzinnie. Jej innymi przyczynami może być stres, przejście jakiejś traumy lub czynniki środowiskowe. Powodów zachorowania na łysienie plackowate może być tak dużo i są tak różne, że ciężko wskazać jeden konkretny. Wielu pacjentów postanawia ratować się konwencjonalnymi metodami leczenia, które często mogą być bardzo kosztowne i narażać ich na dalsze komplikacje zdrowotne. Najczęściej stosuje się wtedy terapię kortykosterydową, minoksydil lub miejscowo cygnolinę. Wyniki leczenia tymi metodami są zwykle mało skuteczne, a po zaprzestaniu terapii kortykosterydowej włosy zazwyczaj wypadają. Podobnie sprawa ma się z miejscowym stosowaniem cygnoliny Leczenie metodą fotodynamiczną UVA oraz metodą PUVA może przynosić dobre rezultaty. Odrost jest jednak zazwyczaj tylko częściowy. Leczenie takie pozwala uzyskać satysfakcjonujący odrost włosów u połowy pacjentów. Obecnie uważa się, że najskuteczniejsze jest leczenie przy pomocy DCP lub innych alergenów kontaktowych.
Mamy dla was jednak dobrą wiadomość. Istnieją bowiem naturalne środki, które zdecydowanie warto wypróbować jeśli chcesz się pozbyć zawstydzających ognisk łysienia.
Przed tym jednak, jak skupisz się na stosowaniu środków do stosowania zewnętrznego, pomyśl nad zmianą diety, która może mieć duży wpływ na postępowanie choroby. Ważne jest, by jeść jak najwięcej produktów przeciwzapaleniowych. Warto również unikać żywności, która może powodować stany zapalne czyli fast foody i produkty wysoce przetworzone.
Teraz jednak kolej na sześć produktów, które pomogą na łysienie.
Cynk może szybko i skutecznie wpłynąć na wzmocnienie odporności.
+
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.