CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++++
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przed smażeniem kurczaka najpierw go myjesz?
Białe mięso drobiowe ma mało kalorii i jest lekkostrawne. Nic więc dziwnego, że wiele osób trzymających dietę wybiera kurczaka zamiast wieprzowiny czy wołowiny. Wielu z nas się jednak zastanawia, czy drób jest zdrowy? Tym bardziej, że coraz częściej słyszy się o tym, że zwierzęta są faszerowane antybiotykami i hormonami. Dziś jednak nie rozstrzygniemy tego problemu, ponieważ oficjalnie żadne sprzedawane mięso kurczaka nie może mieć w sobie śladu antybiotyków. Co jednak z myciem go przed ugotowaniem?
Według amerykańskich badań, 90% tamtejszych gospodyń domowych i kucharzy przed gotowaniem myje swoje kurczaki. Pozornie może się to wydawać nieszkodliwe, ale jak się okazuje, może stwarzać dla naszego zdrowia kilka poważnych zagrożeń. Kurczak jest wyjątkowo bogaty w białka, witaminy i minerały. Sam z siebie jest wilgotny i jak wszyscy wiemy, pełen wody - tej naturalnej i wpompowywanej przez przemysł spożywczy. Jeśli kurczak, którego kupiłeś nie był odpowiednio przechowywany, stanowi idealne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Według naukowców z Uniwersytetu Drexel, myjąc kurczaka nad zlewem możemy zanieczyszczać cały obszar wokół. Dzieje się tak przez to, że woda spada na kurczaka, by następnie rozpryskać się nawet na 40 centymetrów w dowolnych kierunkach. Krople wody przenoszące bakterie mogą rozprysnąć na przykład na czyste, suszące się na suszarce naczynia. Surowy kurczak przenosi zazwyczaj dwie bakterie: Salmonellę i Campylobacter, których ekspansja może mieć wiele konsekwencji dla naszego zdrowia. Od biegunki po rozwój choroby układu autoimmunologicznego. Według kilku innych opublikowanych badań, w taki czy inny sposób bakterie pochodzące z kurczaka atakują nawet 47% osób, które myją mięso nad zlewem. Jeśli ugotujesz lub usmażysz mięso, tym samym wyeliminujesz zarazki, ale bakterie pokrywające zlew nie znikną tak po prostu. Dwie amerykańskie uczelnie uznały temat za na tyle poważny, że rozpoczęły kampanię po nazwą: ,,Nie myj kurczaka!. W celu uniknięcia rozprzestrzenienia się szkodliwych bakterii, zawsze kiedy kroisz surowe produkty jak warzywa, owoce, wołowina, ryba czy kurczak, przenieś je do oddzielnych naczyń i przemyj to miejsce. Po przygotowaniu posiłku, dokładnie myj strefę przygotowań i zlew gorącą wodą.
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.