CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++
Na pewno w gronie Twoich przyjaciół jest co najmniej jedna osoba, która nosi okulary lub szkła kontaktowe. Jedną z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku to krótkowzroczność, która polega na tym, że układ optyczny oka nieprawidłowo skupia promienie świetlne. Oznacza to, że nie dostrzegasz obiektów, które są daleko. Specjaliści twierdzą, że w obecnych czasach nastąpiła swego rodzaju światowa epidemia krótkowzroczności, ponieważ liczba osób, które cierpią na tę dolegliwość w ciągu ostatnich 50 lat się podwoiła. Zwykle przyczyną krótkowzroczności są uwarunkowania genetyczne, ale według badania opublikowanego w magazynie medycznym The Lancet może istnieć również inna jej przyczyna, której łatwiej jest zapobiegać, a chodzi o promieniowanie słoneczne. Badanie to polegało na zdiagnozowaniu związku między czasem spędzonym na słońcu i świeżym powietrzu w związku z występowaniem krótkowzroczności. Na przykład dzieci w Azji Wschodniej zwykle spędzają dużo czasu w pomieszczeniach, do których dociera bardzo mało światła słonecznego i przez to niemal 90% z nich cierpi na krótkowzroczność. Według naukowców światło słoneczne stymuluje uwalnianie dopaminy bezpośrednio do gałki ocznej. Ten neuroprzekaźnik zapobiega przed zbytnim rozrostem naszych oczu, bo jak się okazuje to jest główną przyczyną krótkowzroczności. Inne badania przeprowadzone na australijskim uniwersytecie w Queensland wykazały, że w jakiś sposób światło słoneczne odżywia nasze oczy. Promienie słońca stymulują również produkcję witaminy D, która jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie naszego mózgu, siłę układu odpornościowego i utrzymywanie naszych oczu w zdrowiu. Znaczenie tu może być również spowodowane kolorem światła na jakie patrzymy, zielone i niebieskie fale świetlne mają tendencję do skupiania się
z przodu siatkówki, podczas gdy czerwone uderzają w jej tylną część. Kiedy więc przez większość czasu przebywamy w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem wzór kolorów świateł może ulec zmianie, co może zwyczajnie mylić mechanizmy kontrolujące nasze oczy.
Konkludując, światło słoneczne w odpowiednich ilościach i okolicznościach jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale także psychicznego pomagając nam przy problemach takich jak depresja, a w dodatku może uchronić nas i nasze dzieci przed koniecznością noszenia okularów.
A Wy? Macie problemy ze wzrokiem? Jak wpływa to na Wasz komfort życia? Podzielcie się w komentarzach!
Na koniec chciałabym serdecznie pozdrowić wszystkich śledzących nasz kanał, a w szczególności Banziego i Pana Wojciecha Zawadę, którzy są z nami niemal od początku. Bardzo doceniam Waszą uwagę i jest mi niezmiernie miło czytać Wasze komentarze.
CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.