Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++
Chociaż fast food dla wielu może smakować i zaspokajać nagły głód na tym chyba kończą się korzyści jakie niesie za sobą jedzenie tego typu żarcia. Niezdrowe jedzenie jest pełne pustych kalorii, które nie mają pozytywnego wpływu na nasze organizmy. Tzw. śmieciowe jedzenie sprawia, że czujemy się zaniedbani, ociężali i wzdęci. Może ono również powodować problemy skórne, a jego spożywanie może nawet prowadzić do poważniejszych chorób takich jak otyłość czy cukrzyca. Oprócz nieprzyjemnych skutków ubocznych i zagrożeń, które mogą wpłynąć na całe nasze życie poprzez wpływ na nasz organizm toksycznych konserwantów i sztucznych substancji, które wciąż nazywamy jedzeniem, niezdrowe jedzenie może być również szkodliwe dla naszego mózgu. Zanim jednakwpadniesz na pomysł, żeby sięgnąć po posiłek, który wiesz że Ci szkodzi, a później będziesz narzekał na swoje złe samopoczucie, poznaj listę produktów spożywczych mających bardzo zły wpływ na pracę naszego mózgu.
1.
Jedzenie, które szybko zamienia się w w naszym organizmie w cukier
Zrównoważona dieta jest zawsze najlepszą opcją, więc kiedy spożywasz zbyt dużo tych samych produktów, możesz być pewien, że będzie to miało negatywny wpływ na twój organizm. Większość z nas ogólnie spożywa zbyt duże ilości cukru, a dodatkowo mamy tendencję do faszerowania się jedzeniem składającym się ze zbyt wielu węglowodanów prostych, które po spożyciu bardzo szybko zamieniają się w cukier. Spożywane w ograniczonych ilościach, od czasu do czasu, śmieciowe jedzenie doraźnie może dostarczyć nam energii jednak jeśli ciągle jemy wzbogacony biały chleb i ryż popijając je słodkimi napojami możemy sobie zwyczajnie zrobić krzywdę. Badania przeprowadzone na napojach gazowanych pokazują, że ich nadmierne spożywanie może łatwo doprowadzić do depresji! Powodują one nie tylko, że przybieramy na wadze, ale także, że jesteśmy bardziej podatni na huśtawki nastrojów i negatywne myśli.
2.
Fast food
Problem z fast foodem polega na tym, że jest kombinacją wszystkiego co najgorsze. Wielokrotnie posiłek fast foodu składa się z prostych węglowodanów, słodkich napojów gazowanych i szkodliwych dla nas nasyconych tłuszczów. Badacze połączyli fakty i okazało się, że Ci, którzy mają tendencję do spożywania większej ilości fast foodów mają również większe prawdopodobieństo zdiagnozowania u nich depresji. Tych, którzy mają tendencję do spożywania mniej fast foodów i tych, którzy nie jedzą ich wcale rzadziej dotykają choroby związane ze zdrowiem psychicznym.
3.
Żywność zawierająca w sobie częściowo uwodorniony olej
Agencja rządowa odpowiedzialna za weryfikację jakości i bezpieczeństwo żywności ogłosiła niedawno, że spożycie produktów zawierających częściowo uwodorniony oleje nie jest dla nas bezpieczne. FDA oświadczyła, że oleje te w najbliższej przyszłości muszą zostać usunięte z żywności. Chociaż jest to dla nas dobra wiadomość, istnieje również ta zła, a to dlatego, że nadal dostępnych jest na rynku wiele produktów zawierających te oleje, a to znaczy, że nadal się nimi trujemy. Produkty, które zawierają częściowo uwodornione oleje to margaryna, zamrożone pizze i śmietanki do kawy, ale to tylko kilka z wielu popularnych produktów na naszych sklepowych półkach.
4.
Żywność zawierająca tłuszcze nasycone
Kolejne produkty, które są szkodliwe dla naszego mózgu oprócz tych zawierających zbyt dużo cukru lub częściowo uwodornionych olejów to żywność pełna nasyconych tłuszczów. Po przeprowadzeniu laboratoryjnych eksperymentów na szczurach stwierdzono, że tłuszcze nasycone mają znaczący negatywny wpływ na funkcje poznawcze tych niezwykle inteligentnych zwierząt.... ciąg dalszy na filmie...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.