Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++
Kto z nas nie lubi lata? Słońce i wysokie temperatury sprawiają, że spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Jednak jeśli chodzi o psy, koty czy inne zwierzęta futerkowe pora letnia nie zawsze jest dla nich łaskawa. Już tak jest, że w upalne dni psy stają się bardziej leniwe. Przez to, że w większości pokryte są grubym futrem żywiuszcza zabawa na palącym słońcu może okazać się dla nich niezwykle męcząca. Oprócz tego, nasi zwierzęcy przyjaciele latem łatwiej łapią pchły czy kleszcze, które mogą rozprzestrzeniać różne choroby. Pchły to pasożyty o brązowo-czerwonawej barwie, ich długość to około 2,5 mm. Poruszają się chodząc lub skacząc. Rozmnażają się szybko i łatwo. Składają na ciele zwierzęcia-żywiciela jednorazowo od 20 do 50 jaj. Te nie przywierają do podłoża i dość często spadają ze zwierząt. Po 2-5 dniach z jaj wylęgają się larwy, które kierują się w stronę ciemnych miejsc. Larwy dwukrotnie linieją i przędą kokony, w których spędzają 8-9 dni w tym czasie stają się dorosłymi owadami. Wzrost temperatury w otoczeniu, drgania czy dwutlenek węgla wydzielany przez potencjalnego żywiciela jest dla pchły sygnałem do opuszczenia kokonu i rozpoczęcia samodzielnego życia i rozmnażania się. Pełny cykl rozwojowy trwa około 3-4 tygodnie. Na występowanie pcheł wskazują podobne do zmielonego pieprzu czarne punkciki, zauważalne na skórze i legowisku zwierzęcia. Stanowić je mogą odchody dorosłych pcheł. Możemy spotkać także niewielkie, mało widoczne jajeczka. Pchły mogą pozostawać w stanie uśpienia nawet przez kilka miesięcy, by nagle pojawić się w środku lata. Pozbycie się ich nie należy do najłatwiejszych. Te sprytne pasożyty gdy czują się zagrożone mogą zaskakująco daleko skakać. Istnieje szeroka gama produktów pomagających właścicielom pozbyć się pcheł, ale działają one tylko wtedy gdy właściwie dobiorą oni typ środka odpowiedni dla danego zwierzaka i środowiska w jakim przebywa na co dzień. Jeśli wybierzesz niewłaściwy produkt może to zagrozić zdrowiu pupila. W dzisiejszym filmie pokażę Państwu tani, łatwy przepis na środek pozwalający pozbyć się się pcheł i kleszczy. Składniki są bardzo łatwo dostępne, a dodatkowym bonusem jest fakt, że po zastosowaniu tego produktu futro Twojego zwierzęcia staje bardzo miękkie.
Składniki:
200 mililitrów octu jabłkowego;
Pół łyżeczki soli morskiej;
Pół łyżeczki sody oczyszczonej;
Dwie do trzech łyżek ciepłej wody.
Instrukcje:
Wymieszaj ocet, sól i sodę oczyszczoną i przelej do butelki z rozpylaczem. Następnie dodaj ciepłą wodę i potrząśnij butelką. Następnie spryskaj futro swoich zwierzaków zwłaszcza w okolicach uszu, nóg i szyi. Warto jest również przeczesać futro po to aby pozbyć się tych pcheł, które nie poddały się działaniu spraya. Szczotkowanie naszych kotów i psów jest również dobrym sposobem na zapobieganie pcheł i kleszczy. Zanim jednak użyjesz tego przepisu przeprowadź test alergiczny aby upewnić się, że stosując spray nie sprawisz swojemu zwierzakowi bólu. Tak jak w przypadku ludzi tak i zwierząt, każdy reaguje inaczej.
CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.