CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Subskrybuj nasz kanał http://bit.ly/2CtXGL1
Czas na kolejną poradę z cyklu Poradnik Jak Żyć w Kamperze? Tym razem zajmiemy się praniem ubrań w kamperze. Dowiecie się o naszych sposobach na pranie w vanie.
Polub nas na FB: https://www.facebook.com/podrozovanie/
Nasz blog: http://podrozovanie.pl/
Instagram: @podrozovanie #podrozovanie
Podoba Ci się nasz kanał? Możesz pomóc w jego rozwoju! http://podrozovanie.pl/wsparcie/
Worek do prania Sqrubba kupicie na stronie: paker.pl
Widzowie PodróżoVania mają rabat na wszystkie produkty ze sklepu (nieobjęte inną promocją) gdy podadzą kod zniżkowy: PodrozoVanie. Kod działa do 29 lutego 2019
JAK PRAĆ W KAMPERZE?
Najczęściej korzystamy z gościnności naszych znajomych, przyjaciół i osób poznanych po drodze. Gdy jest taka okazja, to pierzemy ubrania w ich domowych pralkach. Jeśli przez kilka tygodni nie widzimy się z nikim, kto zaoferował nam pralkę, to używamy pralni publicznych, których jest bardzo dużo w Europie. Najwięcej widzieliśmy w Hiszpanii i Portugalii. Są one nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych wioseczkach. Warto szukać też koło InterMarche lub googlując nazwę lavandería (Hiszpania i Portugalia).
Zasada działania pralni samoobsługowych jest pokazana w odcinku. Najpierw wybieramy pustą pralkę. Wkładamy ubrania (nie mieszając kolorowych z białymi;)) Następnie zamykamy pralkę (nie dodajemy płynu, jeśli nie ma wyraźnego wskazania, że trzeba, bo najczęściej pralki w pralniach samoobsługowych same podają płyn do prania. Wrzucamy odpowiednią ilość monet do maszyny, wybieramy program i czekamy ok. 30 min na koniec prania.
Zasada działania suszarki jest podobna. Wrzucamy mokre pranie do suszarki, zamykamy, wrzucamy monety, wybieramy program i wciskamy przycisk start. Suszenie zazwyczaj trwa 20 minut. Warto ustawić sobie przypomnienie tak jak Łukasz w telefonie by nie przegapić tego czasu, bo ktoś może potrzebować pralki i na nią czekać w pralni.
Ostatnim sposobem na czyste ubrania jest #pranie ręczne. Przez kilka miesięcy nie korzystaliśmy z tej opcji zbyt często, bo pranie ręczne bardzo niszczy skórę dłoni. Kilka tygodni temu poznaliśmy Karolinę z #Littlebighome, który podróżują już 4 lata po świecie. Karolina do prania poleciła nam używany przez nią worek do prania Scrubba. Korzystając z naszej wizyty w Polsce, załatwiliśmy ze sklepu internetowego dla podróżników PAKER.PL taki worek i postanowiliśmy przetestować. Łukasz był od samego początku bardzo sceptycznie nastawiony do tego wynalazku. Jednak już po pierwszym praniu zmienił zdanie.
Worek Scrubba działa tak: wrzucamy do środka brudne ubrania, zalewamy ciepłą wodą, dodajemy płyn do prania, zamykamy worek, wypuszczamy powietrze specjalnym wentylem i przez 3 minuty pocieramy. W środku worka znajdują się specjalne wypustki, które piorą. Po 3 minutach wylewamy wodę i płuczemy. Czas prania i płukania ok. 10 minut. Ręce czyste, skóra niezniszczona. Kasia poleca!
UWAGA! W wielu krajach (m.in. w Hiszpanii) zabronione jest suszenie ubrań na parkingach i nieoficjalnych miejscach do spania. Jest to traktowane na równi z tzw. campingowaniem, które jest nielegalne poza wyznaczonymi miejscami oraz kempingami. Jeśli zdecydujecie się wieszać pranie, znajdźcie miejsce na odludziu, gdzie nie przyjedzie policja i nie da Wam mandatu.
Jeśli macie jakieś inne pomysły na pranie to podzielcie się z nami w komentarzach, chętnie sprawdzimy też inne opcje.
Miłego oglądania!
Łukasz i Kasia
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.