Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17282 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Lunamusic
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-03-17

Osiemnaście utworów z Kanonu Piosenki Aktorskiej, doskonale znanych z książek, płyt (i kaset magnetofonowych!), z kina, z telewizji, z teatru. Każdy z nich to osobny artystyczny świat, który przez lata stał się cząstką festiwalowej krainy wspomnień i wyobraźni.
Pejzaż bez ciebie Przybory i Przekleństwo Millhaven Cavea; Jenny Piratka Brechta-Weilla i Wołanie Eurydyki Kofty; Polowanie na wilki Wysockiego i Tłum, śpiewany przez Edith Piaf między innymi te piosenki usłyszymy je w doskonałych interpretacjach gwiazd polskiej sceny.
Ale czy to będzie tylko the best of, reminiscencja niezapomnianych koncertów, może rewizja artystycznych fenomenów, które kiedyś zachwyciły tylko (i aż) gala gal czterdziestolecia? Finis coronat opus, Koniec wieńczy dzieło? Znaliśmy, to posłuchaliśmy, a więc zadowoleni możemy rozejść się do domów?
Przecież nie u Kościelniaka Reżyser proponuje nam inny klucz interpretacyjny. Mówi o inspiracji książkami izraelskiego historyka i myśliciela, Yuvala Noah Harariego. Jego Sapiens, historia naszego gatunku od epoki jaskiniowej po czasy inżynierii genetycznej, opowiada o tym, jak człowiek chce dorównać swoim wyobrażeniom o bogach, nie wiedząc, dokąd w istocie zmierza. Światowy bestseller, których natchnął także Ridleya Scotta, staje się kanwą rozważań o końcu. Końcu świata, jaki znamy więc może także naszej cywilizacji, gatunku
Ale koniec może okazać się przesileniem, początkiem nowej drogi. Także w kontekście jubileuszu PPA. Przy tej nadziei chciejmy pozostać, odczytując znane piosenki jako nowe opowieści o nas samych o ludziach. Zapraszamy na Koniec najważniejszy punkt programu, kumulację talentów, emocje podkreślone potrójną linią i kolorem.
Reż. Wojciech Kościelniak.
Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kościelniak, kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek, aranżacje: Mariusz Obijalski, scenografia, wizualizacje: Damian Styrna, Eliasz Styrna, kostiumy: Bożena Ślaga, choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk, reżyseria światła: Tadeusz Trylski, przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka, asystent reżysera: Marta Parzychowska
Występują: Aleksandra Adamska, Ewelina Adamska-Porczyk, Maja Gadzińska, Beata Fudalej, Barbara Melzer, Natalia Sikora, Justyna Szafran, Olga Szomańska, Justyna Woźniak, Jacek Braciak, Arkadiusz Brykalski, Artur Caturian, Radosław Krzyżowski, Mariusz Lubomski, Bartosz Porczyk, Modest Ruciński, Tomasz Steciuk, Tomasz Wysocki.
Tancerze: Maria Bijak, Barbara Olech, Piotr Małecki, Krzysztof Tyszko
zespół pod dyrekcją Mariusza Obijalskiego.
Produkcja PPA: Renata Majewska.
Olga Szomańska:
Wokalistka, aktorka. Ur. 18 listopada 1982 roku we Wrocławiu. Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę Niech mówią, że to nie jest miłość (z oratorium Tu es Petrus Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie. Córka kompozytora Włodzimierza Szomańskiego.
Laureatka Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Spotkań Literacko-Muzycznych we Wrocławiu i Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60. i 70. w Wyszkowie. W 1999 roku została laureatką programu Szansa na sukces, w którym zaśpiewała piosenkę W moim magicznym domu z repertuaru Hanny Banaszak. W roku 2000 występowała na deskach Teatru Muzycznego we Wrocławiu (spektakl Honorificabilitudinitatibus). Rok później znalazła zatrudnienie w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie występowała w musicalach Miss Saigon oraz Grease w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. W tym samym czasie wzięła udział w musicalu Kwiaty we włosach w reż. Andrzeja Strzeleckiego. Wspólnie z Markiem Bałatą, Ewą Urygą i zespołem Spirituals Singers Band występowała, jako solistka, w skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego mszy Missa Gospels, wydanej na płycie CD w 2001 roku. Wspólnie z Janem Radwanem zaśpiewała piosenkę do czołówki serialu Pierwsza miłość, emitowanego w TV Polsat. Współpracuje gościnnie z zespołami: Trzecia Godzina Dnia, Full Power Spirit oraz Gospel Rain.

Zabierz muzykę do domu na dvd: http://luna.pl/sklep/album/358
Odwiedź stronę Teatru : https://www.teatr-capitol.pl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 17282 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Olga Szomanska - Wolanie Eurydyki sł. Jonasz Kofta, muz. Jerzy Satanowski
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie