CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
WASZE ULUBIONE FILMIKI WEDŁUG STATYSTYK Z PROJEKTU X
Miejsce 1 https://www.youtube.com/watch?vSWyeeMzjvIo&listPLmchXQE_b9Ovs-oZyDj-mGtlQP6BpVbUR
Miejsce 2 https://www.youtube.com/watch?veFuyQP2BLn8&listPLmchXQE_b9OvleJMbvE3w5Nx5v1fXPce8
Miejsce 3 https://www.youtube.com/watch?veSKcmbAqP6c&listPLmchXQE_b9OuY_olOCVAvYQ0lhP7GK5yA
Pierwsze z nich to pająki z gatunku pogońcowatych. Występują we wszystkich strefach klimatycznych. Ich rodzina obejmuje aż 2400 gatunków podzielonych na 120 rodzajów. W samej Europie występuje aż 50 różnych rodzajów, a niektóre z pogońcowatych możemy spotkać nawet pod Arktycznym kołem podbiegunowym. Ci zawodnicy muszą być naprawdę wytrzymali. Większość z pogońcowatych jest owłosiona, ma na sobie brązowe i szare paski I osiąga wielkość od 10 mm nawet do pół centymetra. Podczas polowania cierpliwie czekają na swoją ofiarę po czym przeprowadzają nagły atak zupełnie jak wilki, po których odziedziczyły angielski przydomek wolf spiders. Pająki te mają szczególny sposób noszenia przez samicę kokonów jajowych. Jajeczka w kokonie przyczepiane są przez samicę za pomocą kądziołków przędnych do końca jej odwłoka, a nie jak zwykle ma to miejsce, zostawiane w bezpiecznym miejscu. Następnie przez kilka tygodni, do momentu kiedy młode staną się wystarczająco duże i samodzielne, samica trzyma je na pajęczych nitkach. To jedyne znane nam pająki, które tak robią. Czy to nie urocze? Jeśli masz w domu jakiekolwiek insekty, pająki te ukryją się w ciemnych zakamarkach twojego domu. Możesz znaleźć je w szczelinach okien, butach i wszystkich możliwych miejscach, które wybiorą. Przez to, że pogońcowate żyją blisko człowieka, nieuniknione są również ukąszenia. Mają w sobie jad i ugryzienie jest niezwykle nieprzyjemne, ale nie musicie się przejmować, nie umrzecie jeśli was pogryzą. Pająki te atakują tylko kiedy muszą się bronić, ale według biologów nie są agresywne. Mają duże kły, a ugryzienie może czasem wywołać reakcje alergiczne - nudności, wymioty oraz przyspieszenie tętna serca. Ból po ukąszeniu porównuje się do użądlenia przez pszczołę i niemal zawsze możecie liczyć na pojawienie się rumienia. Do innych powszechnych objawów należą również swędzenie i ból. Pomimo, że ukąszenia pająków są niegroźne, często towarzyszy im atak paniki, co jest chyba dość zrozumiałe. Ugryzł was kiedyś pająk? Ja na szczęście nigdy nie miałam takiej sytuacji, ale chętnie posłucham waszych historii, które możecie zostawić w komentarzach pod filmikiem.
Kolejnym pająkiem na naszej liście jest pająk kolczak. Występują w wielu regionach świata. W USA i Ameryce Południowej spotkamy jeden rodzaj kolczaków, dwa w Europie aż po Japonię oraz w Australii i Afryce Południowej. Ten pająk z rodziny zbrojnikowatych żyje latem w naszych ogrodach, a na jesień przenoszą się do wnętrz naszych mieszkań,dlatego do ukąszeń dochodzi najczęściej z zaskoczenia. Możemy się na nie natknąć podczas prac ogrodowych lub znaleźć je na ubraniach. Co ciekawe według statystyk to właśnie kolczaki ze wszystkich pająków świata gryzą nas najczęściej choć łatwo je pomylić z pustelnikiem brunatnym. Ugryzienie wygląda podobnie, ale kolczak gryzie mocniej, jednak i tak na pewno zależy to od naszej skali pojmowania i odczuwania bólu. Podobnie jak w przypadku pająków pogońcowatych, ukąszenie porównuje się do użądlenia przez osę. Wokół ugryzienia powstaje rumień i centrum nekrotyczne czyli martwica. Zazwyczaj nie są nie do zniesienia i nie powodują żadnych poważnych powikłań i skutków ubocznych. W przypadku ugryzienia najlepiej jest przyłożyć na to miejsce lód. Siła jadu tych pająków jest różna. Najgorszym efektem są przypadki gnicia ciała. Niektóre gatunki wydają się mieć bardziej trujący jad od innych. Ugryzienie kolczaka zbrojnego wywołuje nie tylko ból, ale stan zapalny oraz ogólne objawy takie jak wymioty, zawroty głowy, osłabienie i dreszcze utrzymujące się nawet przez 2 tygodnie. Pierwsze objawy pojawią się u ofiary do 10 godzin po ukąszeniu. Najczęściej najpierw można zauważyć wysypkę i luszczenie się skóry. W niektórych przypadkach może nawet dojść do zmian martwiczych, ale zazwyczaj ugryzienia kolczaka nie wywołują żadnych poważnych skutków ubocznych, ale trzeba uważać bo rana martwicza może się rozwijać pod miejscem ugryzienia. Jeśli symptomy nie ustają po dwóch lub trzech dniach należy udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie antybiotyki.
Prosto od kolczaków przechodzimy do ich bliskich przyjaciół, pustelników brunatnych, które można spotkać w środkowozachodniej i południowo centralnej części stanów Zjednoczonych. Pająki te lubią jak jest sucho, ciepło i, ciemno czyli najczęściej można je spotkać w piwnicy i pośród drewnianych pieńków. Jest on ubarwiony na brązowo, ma długie, porośnięte rzadką szczeciną nogi, a na grzbiecie charakterystyczny czarny znak w kształcie skrzypiec. Pustelnik osiąga wielkość 10 groszówki. Gryzie tylko...
#internetowePerełki2019 #Top10filmikówWszechczasów #NajpopularniejszeFilmyNaYoutube #ŚMIESZNE
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.