CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Zapraszam na: https://www.zbudujsamdom.pl
Jeżeli podoba Ci się moja praca zostaw łapkę albo sub, razem zbudujemy lepszą Polskę.
Niżej kilka bardzo przydatnych linków:
Wspierający projekt sami wpadli na pomysł lepszego rozwiązania które powiększa metraż z 30m2 użytkowych do 60m2
https://www.zbudujsamdom.pl/modyfikacje-projektu-zbuduj-sam-dom/
Aby żeby to zrobić musisz mieć taką działkę:
https://www.zbudujsamdom.pl/jak-zbudowac-dom-na-zgloszenie-budowa-domu-budowa-domu-krok-po-kroku/
W tym linku zdjęcia z realizacji:
https://www.zbudujsamdom.pl/zdjecia/
Chcę zaznaczyć że modyfikacje projektu możliwe są tylko i wyłącznie we własnym zakresie.
Z kolei jeżeli chcecie Państwo zbudować 70m2 w parterze wpierw musicie zbudować domek 35m2 jako letniskowy i dokonać zmiany sposobu użytkowania na mieszkalny
(koszt 2-4 tys) później wykonać rozbudowę na tej zasadzie:
https://www.zbudujsamdom.pl/rozbudowa-domu-na-zgloszenie-jak-rozbudowac-dom-bez-pozwolenia-na-budowe/
Informacje jak zgłosić budynek:
https://www.zbudujsamdom.pl/zgloszenie-budynku-35m2/
Informacje co Was może zaskoczyć podczas budowy:
https://www.zbudujsamdom.pl/domki-letniskowe/
Tutaj projekty:
Dom 35m2 szkieletowy z poddaszem nieużytkowym:
https://www.zbudujsamdom.pl/produkt/budowa-domu/
Dom 35m2 murowany z poddaszem nieużytkowym:
https://www.zbudujsamdom.pl/produkt/dom-35m2-murowany-projekt-dom-35m2-z-poddaszem/
Pod tymi linkami znajdziecie Państwo informacje o zakończonych budowach wg projektu 35m2
https://www.usiebiewdomu.com/2018/09/domek-w-enklawie.html
https://www.usiebiewdomu.com/2018/12/35m2-z-antresola.html
Zdjęcia opalonego drewna: https://bit.ly/2I1mRdW
Drewno jest wyjątkowym materiałem wykończeniowym lecz na rynku jest mnóstwo jego zamienników.
Wciąż niechętnie wykonuje się elewacje drewniane z powodu niewiedzy inwestorów i strachu przed tym że drewno nie wytrzyma długo na elewacji. Deski sugi ban są mało popularne z powodu bardzo dużej ilości czasu który musimy poświęcić na ich wykonanie.
Każdemu drewno kojarzy się z wysoką palnością, lecz można zastosować specjalistyczne zabezpieczenia które zmieszają ryzyko zapalenia. Opalanie desek wydaje się kompletnym absurdem a co dopiero zamontowanie takich opalonych desek na elewacji. Połączenie drewna i ognia tworzy nie tylko piękną kompozycję ale dodatkowo zapewnia niesłychaną trwałość.
Tą cechę już dawno zauważyli Japończycy opalając drewno. Technika ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie.
Na czym to polega?
Opalanie desek ma bardzo duże znaczenie, dawno temu domy budowano przede wszystkim z drewna, Japończycy zauważyli ze drewno mocno opalone bardzo trudno jest zapalić i w ten sposób narodziła się ta technika. Rozwiązanie to jest logiczne ponieważ opalona warstwa drewna traci większość składników które są łatwopalne. Co się okazuje zwęglona powierzchnia jest idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią, grzybami i pleśnią dlatego sugi ban wraca po latach i zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością.
Zgodnie z japońską tradycją powinno się używać wyłącznie naturalnie wyzwolonego ognia, ale w dzisiejszych czasach sięga się po palniki gazowe usprawniające pracę.
Kolejnym etapem jest hartowanie drewna w zimnej wodzie z powierzchni desek zostaje przy okazji usunięty pył. Następnie drewno jest dokładnie szczotkowane i zabezpieczane woskiem, lakierem lub olejem roślinnym. Cały proces jest bardzo czasochłonny, lecz doskonale konserwuje drewno na kilkadziesiąt lat. Uwydatnia też jego piękno poprzez podkreślenie unikalnej faktury.
Dawniej w technice Sugi Ban wykorzystywano tylko cedr japoński. Obecnie używa się wielu różnych gatunków drewna, m.in. drewna sosnowego, klonowego, dębowego, modrzewiowego
Dobrze opalona, a następnie pomalowana naturalnym olejem deska, prezentuje się wyjątkowo pięknie. Zewnętrzna powierzchnia uwidacznia unikalną strukturę drewna co daje ciekawy efekt wizualny.
Zależnie od stopnia opalania, można uzyskać różne odcienie czerni.
W Japonii nie uznaje się opalania desek sztucznie uzyskanym ogniem takim jak z palników gazowych. Proces ten jest tam przeprowadzany w sposób naturalny przez to trudniejszy, kosztowniejszy i wymagający naprawdę ogromnego doświadczenia od ludzi, którzy się tym zajmują. Opalenie takich desek podnosi ich trwałość do poziomu drogiego drewna egzotycznego, stosowanego na przykład do budowy tarasu.
Takie deski idealnie sprawdzają się jako materiał do wykonania pięknej i trwałej elewacji, której przez długie lata nie będzie trzeba w żaden sposób zabezpieczać. W przypadku zwykłych drewnianych elewacji trzeba malować elewacje co 2-3 lata. Można je także wykorzystać także do wykonania tarasu/ Aktualnie często spotkamy także meble wykonane z desek Sugi Ban, ozdabia się nimi również wnętrza, łącząc tradycyjną technikę z nowoczesnym wystrojem. Możliwości są tak naprawdę ogromne, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.