Sprzedaż projektów domu parterowego z poddaszem nieużytkowym http://dom25tys.pl
https://www.instagram.com/domza25tysiecy/
Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/wagapawel?bmatchbaseline-cl-eyesa-bp-uni-1-1-0904
Budowa krok po kroku https://youtu.be/pe7p4rU_ACc
dom rekreacyjny sezonowy w tym że będzie ogrzewanie cało roczne.
Dom będzie w pełni wyposażony jak normalnych wielkości dom, będzie kuchnia, salon, łazienka, sypialnia, ogrzewanie podłogowe oraz kominek. Cena domu widoczny na filmie to ok 25 tys zł w tym że większość pracy wykonuje się samemu żeby zaoszczędzić a przy okazji się nauczyć.
Parter 35m2 i poddasze NIE UŻYTKOWE 35m2
Ściany pustak niebieski, sufit Akerman 15, zbrojenie to drut fi 16 ok 1tona. Do tego 2 palety cementu oraz chęci :)
Wysokość 6.51m. Dom bez pozwolenia na budowę do idealne rozwiązanie dla każdego, cała procedura zgłoszenia to zaledwie kilka minut w Starostwie. Do zgłoszenia będzie potrzebny projekt, opis techniczny domu. Całość należy zgłosić w pokoju przyjęć w trzech egzemplarzach. 2 zostają w Starostwie a jedno jest nasze. Starostwo wysyła nasz projekt do sprawdzenia i jeżeli nikt nie widzi przeciwwskazań to za 21 dni możemy budować dom.
Budowa domu jest dziecinnie prosta, mu zajęło to tylko 8 dni i mam dom w stanie surowym otwartym, po kolejnych 2 dniach mam już dach. Stan surowy zamknięty można osiągnąć dopiero za ok miesiąc bo tyle się czeka na okna i czasami na drzwi. Koszt domu w stanie surowym zamkniętym to jedynie 24.850 zł. Czyli mamy dom za bardzo niską kwotę. Więc po co siedzieć w bloku i płacić czynsz skoro możemy postawić dom bez pozwolenia na niecałe 25 tys. Stan pod klucz przewiduje już za ok 55-60 tys. Należy pamiętać że większość prac należy wykonać samemu co nie jest takie trudne, w kolejnych filmikach pokazuje jak krok po kroku kończę budowę tego domu własnymi siłami i bez kredytu.
Wysokość domu zależy od MPZP, domki rekreacyjne nie mają określonej wysokości a po zmianie sposobu użytkowani na normalny dom mamy ok 58-60 m2 użytkowe oraz możliwość zrobienia sypialni na poddaszu
https://youtu.be/evzKiIss_-o Tutaj macie ciekawy film o lekkich zmianach w domu :)
Zajrzyjmy do definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje ono definicję kondygnacji:
należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia.
Co powyższa definicja oznacza w praktyce?
Na zgłoszenie możemy wybudować jedynie parterowe budynki (m.in. gospodarcze czy letniskowe). Budynki parterowe to budynki posiadające jedną kondygnację. Aby budynek mógł być uznany za parterowy, nie może posiadać poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (budynek z poddaszem użytkowym nie będzie budynkiem parterowym). Natomiast jeżeli poddasze będzie poddaszem nieużytkowym (tzw. strychem), to nie będzie uznawane za kondygnację, a co za tym idzie: budynek taki będzie budynkiem parterowym
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.