Nowy projekt domu parterowego z poddaszem, tym razem ze stropem drewnianym i dwoma rzutami parteru (miejsce schodów do wyboru)
https://dom25tys.pl/produkt/projekt-domu-35m2-murowany-strop-drewniany-dom25tys
Już byłem blisko, już prawie skończyłem. Ale jak to w życiu bywa, coś poszło nie tak.
Chciałem skończyć zabawę z płytkami w łazience i skończył bym ale wiertło do płytek markowej firmy wytrzymało tylko kilka dziur i się skończyło. Czy płytki za ok 30m2/zł była aż tak twarde że musiało się uszkodzić. Tego nikt nie wiem, niestety próby wiercenia zniszczyły tylko dwie płytki i nie przyniosły pożądanego efektu (żadnego inaczej mówiąc) dlatego będę musiał jechać po te kilka płytek do Kielc a przy okazji oddam to co mi zostało. Zastanawiam się czy nie wykorzystam tych białych płytek w kuchni. Jak myślicie, czy to dobry pomysł ?
Bawić się dalej z płytkami czy iść etap dalej. A może zacząć teraz kończyć schody albo gipsować strych i malować? Praca pomału się kończy i dobrze bo od września czas na kolejny dom tym razem będzie trochę inny ale też do 35m2 bo kto nie lubi takich małych i przytulnych domów.
Widzimy się już niedługo.
Hey
Muzyka
https://www.bensound.com/
Forum
https://www.facebook.com/groups/410924059698089/?refbookmarks
Facebook
https://www.facebook.com/Dom-70m2-ok-25-tys-338761030099687/?modaladmin_todo_tour
instagram
https://www.instagram.com/domza25tysiecy/
Zajrzyjmy do definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje ono definicję kondygnacji:
należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia.
Co powyższa definicja oznacza w praktyce?
Na zgłoszenie możemy wybudować jedynie parterowe budynki (m.in. gospodarcze czy letniskowe). Budynki parterowe to budynki posiadające jedną kondygnację. Aby budynek mógł być uznany za parterowy, nie może posiadać poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (budynek z poddaszem użytkowym nie będzie budynkiem parterowym). Natomiast jeżeli poddasze będzie poddaszem nieużytkowym (tzw. strychem), to nie będzie uznawane za kondygnację, a co za tym idzie: budynek taki będzie budynkiem parterowym
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.