Projekty domu parterowego do 35m2 z poddaszem https://dom25tys.pl/sklep
Kolejny dzień walki ze ścianami, już prawie parter wy szpachlowany. Zdecydowaliśmy o szpachlowaniu całych płyt a nie tylko łączeń. Dom jest bardzo oświetlony bo z każdej strony są okna i każde łączenie może być widoczne. Do tej pory użyliśmy tylko. Wiadro szpachli zbrojonej na łączeniach oraz winklach. 2.5 worka szpachli szpachla acryl putz. Jeszcze zanim zaczęliśmy szpachlować parter, spotkało nas oberwanie chmury i grad. Prace skończyliśmy o 18.45 bo zawszę we wtorki jeździmy na basen i na frytki do Maka dlatego jeszcze jeden dzień walki ze szpachlą będę miał. W tym tygodniu planuje pomalować już cały dom. Jak skończę prace brudne to czas na klatkę schodową, kuchnia i skończenie łazienki. Jak zawszę przy takich pracach pomaga mi Mateusz i czasami żona która czasami chce spróbować i zobaczyć czy to jest takie ciężkie że nikt w okolicy nie chce przyjeść do pracy
Moje filmy to nie poradnik a jedynie pokazuje moją prace podczas budowy domu bez pozwolenia na budowę. Nie udzielam porad ani nie namawiam nikogo żeby mnie naśladował.
Jeżeli czegoś nie umiesz doradź się fachowca
Muzyka
https://www.bensound.com/
Forum
https://www.facebook.com/groups/410924059698089/?refbookmarks
Facebook
https://www.facebook.com/Dom-70m2-ok-25-tys-338761030099687/?modaladmin_todo_tour
instagram
https://www.instagram.com/domza25tysiecy/
Zajrzyjmy do definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje ono definicję kondygnacji:
należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia.
Co powyższa definicja oznacza w praktyce?
Na zgłoszenie możemy wybudować jedynie parterowe budynki (m.in. gospodarcze czy letniskowe). Budynki parterowe to budynki posiadające jedną kondygnację. Aby budynek mógł być uznany za parterowy, nie może posiadać poddasza z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (budynek z poddaszem użytkowym nie będzie budynkiem parterowym). Natomiast jeżeli poddasze będzie poddaszem nieużytkowym (tzw. strychem), to nie będzie uznawane za kondygnację, a co za tym idzie: budynek taki będzie budynkiem parterowym
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.