W XVIII wieku król Ludwik XIV (1643-1715), podjudzony przez jezuitów, rozkazał wszystkim protestantom opuścić Francję, a ich kościoły zburzyć. Ci, którzy w porę nie uciekli, trafili na galery, a ich dobra skonfiskowano. Król otrzymał za to w podzięce medal i pochwałę od papieża, który przyrównał go do Konstantyna Wielkiego, gdyż ten jako pierwszy użył świeckiego ramienia, aby w imię kościoła zabijać heretyków. Francję opuściło wtedy przynajmniej 400 tysięcy najlepiej wykształconych obywateli. Ich jedyną winą było odrzucenie autorytetu papiestwa i niebiblijnych dogmatów. Swoimi talentami, wiedzą i rzetelną pracą wzbogacili Anglię, Holandię, Niemcy i Amerykę Północną, za to francuskie ośrodki przemysłu opustoszały i podupadły. Ogromny wpływ na rządy we Francji uzyskali wtedy jezuici.
Bestseller! W oparciu o szeroką bazę źródłową oraz aktualne wydarzenia w świecie książka wyjaśnia symbolikę księgi Apokalipsy Jana oraz innych proroctw biblijnych. Autor jest historykiem, teologiem i pisarzem. Następne rozdziały w przygotowaniu.
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.