CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Po raz pierwszy w historii Zin Zin Press wydanemu komiksowi towarzyszy kilkuminutowy animowany teaser. Prezentuje on sam komiks i w skrócie opisuje historyczne wydarzenia, jakie rozegrały się 30 lat temu 650 metrów pod ziemią w kopalni ,,Piast podczas 14-dniowego, najdłuższego w historii, podziemnego strajku.
Twórcami czterominutowej animacji są Tomasz Biskup i współpracujący z nim Wojciech Nawrot. Wykorzystali oni rysunki Jacka Michalskiego, zawarte w komiksie oraz zdjęcia Wojciecha Wikarka, filmowca i dokumentalisty, uczestnika strajku w 1981 r.
Komiks ,,Wolna Polska 650 metrów pod ziemią powstał na zamówienie i we współpracy z Kompanią Węglową SA Oddział KWK Piast z okazji 30. rocznicy strajku. Autorami pomysłu scenariusza są: Maciej Jasiński, Tomasz Nowak i Witold Tkaczyk. Maciej Jasiński napisał scenariusz, a plansze komiksowe stworzył Jacek Michalski. Okładkę zaprojektował i wykonał Krzysztof Wyrzykowski. Część komiksową uzupełniają dokładny opis wydarzeń, kalendarium, biogramy przywódców strajku i zdjęcia.
Komiks opowiada o autentycznych wydarzeniach sprzed 30 lat - najdłuższym strajku stanu wojennego, który miał miejsce w Kopalni Węgla Kamiennego ,,Piast w Bieruniu na poziomie 650 m pod ziemią i trwał od 14 do 28 grudnia 1981 r. Brało w nim udział 2 tys. osób, górników i pracowników innych służb kopalni. Był wyrazem protestu przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego i aresztowaniu lokalnych przywódców ,,Solidarności.
9 grudnia w katowickim oddziale IPN odbyła się prezentacja komiksu, w ramach informacji o wydawnictwach, jakie towarzyszą obchodom 30. rocznicy strajku.
Oficjalna premiera komiksu będzie miała miejsce 14 grudnia br. podczas uroczystych obchodów rocznicowych w Bieruniu. Publikacja nie będzie dostępna w wolnej sprzedaży.(wit)
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.