CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Japonia. Rok 2004. Profesor Susumu Tachi prezentuje niewidzialny płaszcz. Zastosowaną w nim technologię, Tachi nazywa retro-refluctum. Wynalazek japońskiego naukowca to pierwszy krok do stworzenia niewidzialnego płaszcza.
Marzenia o niewidzialności towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Pojawiają się i w starych legendach, i w bajkach dla dzieci, i w całkiem poważnych powieściach. Od czapki niewidki poprzez elficką szatę, która uratowała życie dwóm hobbitom. Jednak niewidzialność pojawia się nie tylko w literackiej fikcji. To także od kilku lat przedmiot badań nauki. Dziś naukowcy zbliżają się do stworzenia niewidzialnych materiałów, prawdziwych czapek niewidek. Takie materiały sprawiałyby, że okryty nimi przedmiot byłby całkowicie niewidoczny dla ludzkiego oka. Brzmi jak bajka, ale pierwsze takie materiały już powstały w laboratoriach fizyków i optyków. Nazwano je metamateriałami, a ich powstanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu właściwości światła.
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.