CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Czy Polska jest kolonią zachodu? Czy zagraniczne korporacje "kolonizują" nasz kraj? Czy polski przemysł upadł? Mateusz Benedyk odpowiada na te i wiele innych pytań!
Nauka ekonomii w prosty i przystępny sposób!
Wywiad przeprowadził Wojciech SIRYK:
Kanał Wojtka: https://bit.ly/2JL7Skz
Fanpage Wojtka: https://www.facebook.com/wsiryk/
Strona Wojtka: http://wojciechsiryk.pl/ten-swiat-jest-nasz/
LISTA PYTAŃ:
1:42 - Wysysanie kapitału z Polski. Czy to prawda, że z Polski wysysany jest kapitał legalnie bądź nielegalnie? Jeśli tak to w jaki sposób, a jeśli nie to czemu – według Mateusza Benedyka - panuje takie przekonanie?
4:07 - Co mogą zrobić i co robią zagraniczni inwestorzy z dochodem osiąganym w Polsce?
6:31 - Czy zagraniczne korporacje nie płacą podatków w Polsce, lub płacą dużo niższe? Czy zagraniczne przedsiębiorstwa są opodatkowywane na innych zasadach niż polskie? Czy zagraniczne firmy znajdują jakieś „sprytne” sposoby na unikanie opodatkowania, których nie stosują polskie firmy? A może różnic nie ma lub wynikają one z czegoś innego?
11:50 - Czy nie byłoby lepiej gdyby rozwój w Polsce opierać w całości na polskim kapitale? Co by się stało, gdybyśmy zamknęli się na zagraniczny kapitał?
15:44 - Politycy spierają się czy wolny handel międzynarodowy jest korzystny. Czy wśród ekonomistów również istnieje taki spór?
17:00 - Czy nie lepiej by było dla Polski, żeby Polska po upadku PRLu o wiele później otworzyła się na rynek międzynarodowy i tym samym rodzime firmy uzyskałyby więcej czasu na rozwój? Czy przez przedwczesne otwarcie się zaprzepaściliśmy szansę na powstanie dużych polskich firm, które mogą konkurować globalnie?
20:15 - Czy powinno się pomagać nowo powstałym, raczkującym, przedsiębiorstwom i chronić je przed konkurencją, szczególnie tą z zagranicy?
22:15 - Czy Polski przemysł został wygaszony lub wyprzedany za bezcen?
24:36 - Jak wypadamy na tle innych krajów Europy pod względem uprzemysłowienia?
25:59 - Jaki procent z istniejącego przemysłu w Polsce pozostaje pod kontrolą kapitału zagranicznego?
28:33 - Czy im więcej przemysłu tym lepiej?
29:51 - Czy główną przewagą konkurencyjną Polski jest tania siła robocza?
32:21 - Czy rolnictwo powinno być chronione przez państwo? Jakie są skutki obecnej ochrony i dotowania rolnictwa?
35:35 - Na ile rozwój Polski po wejściu do Unii Europejskiej możemy przypisywać dotacjom i funduszom unijnym? Czy Polska poradziłaby sobie bez funduszy unijnych, bądź w sytuacji ich znaczącego zmniejszenia?
40:16 - Co powinniśmy robić jeśli chcemy, aby w Polsce funkcjonowały duże, silne, polskie firmy, które mogą z powodzeniem konkurować na rynku międzynarodowym. Czy warto coś w tym kierunku robić indywidualnie – np. czy patriotyzm gospodarczy jest wskazany w realizacji takiego celu?
LINKI
WESPRZYJ nasz projekt:
http://prostaekonomia.pl/wsparcie/
https://patronite.pl/prostaekonomia
ECON CLIPS: http://econclips.com/
Odwiedź nas na FORUM: http://forum.prostaekonomia.pl/
Odwiedź nas na stronie WWW: http://prostaekonomia.pl/
Odwiedź nasz kanał YouTube: http://bit.ly/1RwgMA6
Odwiedź nas na Facebooku: http://on.fb.me/1GMcZ13
Śledź nas na Twitterze: http://bit.ly/1NsPHyq
Oglądaj nas na Instagramie: http://bit.ly/1Pnpph2
Odwiedź nas na Google+: http://bit.ly/1l8hLMB
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Prosta Ekonomia to blog ekonomiczny. Naszym celem jest nauka ekonomii poprzez lekkie w odbiorze filmy animowane. Poruszamy różne zagadnienia ekonomiczne, często angażując fanów do interakcji. Ekonomia, finanse, pieniądze, oszczędzanie, inwestycje, systemy monetarne i systemy ekonomiczne - to wszystko znajdziesz w naszych filmach i podcastach. Dowiesz się jak zdobyć bogactwo i jak podejmować dobre decyzje finansowe. Będziesz umiał lepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi. Unikniesz piramidy finansowej oraz kredytu, który wpędzi Cię w pułapkę kredytową. Poznasz lepiej funkcjonowanie gospodarki. Poznasz działanie banków centralnych i banków komercyjnych. Inflacja i deflacja nie będą już zagrożeniem, a kryzys stanie się okazją, a nie tragedią finansową.
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.