Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17494 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Inna strona instruktażu
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-08-03

Hipertermia, czyli przegrzanie organizmu, to poważny stan, który, nieleczony, może doprowadzić do potencjalnie śmiertelnego udaru cieplnego. Na hipertermię są narażone zwłaszcza małe dzieci i osoby starsze, ponieważ u nich proces regulacji temperatury ciała nie przebiega tak sprawnie, jak u innych osób. Jakie są przyczyny i objawy hipertermii? Na czym polega jej leczenie i pierwsza pomoc?

Hipertermia (przegrzanie organizmu) to stan podwyższonej powyżej normy temperatury ciała, który jest spowodowany nadmiernym przegrzaniem organizmu.

Gdy dochodzi do kumulacji ciepła w organizmie, jego zdolność naturalnego ochładzania się przez pocenie znacznie spada, więc mniejsza się oddawanie ciepła do otoczenia.

Na przegrzanie organizmu są narażone szczególnie osoby starsze i dzieci, ponieważ u nich proces regulacji temperatury ciała nie przebiega tak sprawnie, jak u innych osób.

Hipertermia: przyczyny
Przyczyną hipertermii mogą być czynniki zewnętrzne, najczęściej nadmierne przebywanie na słońcu. Wówczas zdolność naturalnego ochładzania się organizmu może zostać upośledzona do tego stopnia, że istnieje duże ryzyko wystąpienia udaru słonecznego (to rodzaj udaru cieplnego).

Do przegrzania organizmu może dojść także w czasie gorących kąpieli wodnych i parowych, jak również podczas przebywania w dusznej, wilgotnej i gorącej atmosferze (np. w hutach, kuźniach, pralniach) lub przy nadmiernym wysiłku fizycznym.

Zbyt ciepłe, nieprzewiewne, a także ciasne ubranie także sprzyja przegrzaniu organizmu.

Przyczyną hipertermii są także czynniki wewnętrzne - zaburzenia termoregulacji w wyniku przyjmowania leków (antyhistaminowych, moczopędnych, antydepresyjnych i rozszerzających naczynia) i współistniejących chorób (cukrzyca, choroby serca, nadczynność tarczycy).

Ryzyko przegrzania organizmu wzrasta także u osób pod wpływem alkoholu i odwodnionych.


Hipertermia: objawy
Charakterystycznym objawem hipertermii jest uczucie gorąca. Skóra całego ciała staje się bardzo ciepła, sucha i zlewa się potem. Można także zaobserwować przekrwienie twarzy. Często pojawiają się oparzenia I lub II stopnia. Objawami współtowarzyszącymi są:

osłabienie organizmu
bóle i zawroty głowy
nudności i wymioty
zaburzenia widzenia
zaburzenia świadomości
obrzęki stóp i okolicy kostek
przyspieszenie akcji serca
zaburzenia oddychania
utrata przytomności

pokaż cały opis
W katalogu: Survival / Bushcraft / Cooking in the wild / Survivalowe Gadżety / MRE
5.0 / 5 Oceny: 1
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jak sobie radzić z upałem
Najlepsze komentarze
ireton 2021-01-22 11:22:23 0
Chłopie ty mówisz o survivalu=tak? Jaka woda jaki bukłak? Mówimy o lesie? Są wilgotne mchy, jagody, jeżyny, sok z brzozy i wiele innych możliwości ;) Skąd Ty się wziąłeś z kosmosu? Odpowiedz
avatar
anonim51 (*.*.94.51) 2021-05-23 02:14:15 0
@ireton: ty też chyba z marketu żeś się urwał Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie