#ksPawlukiewicz #kazanie #owceMójGłosZnają #wiara #BógMówi #modlitwa #Ewangelia #JezuUfamTobie
Ks. Piotr Pawlukiewicz w swoim kazaniu nawiązuje do słów Jezusa: Moje owce słuchają mego głosu, podkreślając, że rozpoznanie Bożego głosu wymaga bliskości z Nim. Owce znają głos pasterza, ponieważ są z nim na co dzień słuchają go, idą za nim i mu ufają.
Podobnie jest w relacji człowieka z Bogiem. Jeśli chcemy Go usłyszeć, musimy z Nim przebywać w modlitwie, lekturze Pisma Świętego i sakramentach. Ksiądz zaznacza, że świat pełen jest innych głosów: opinii ludzi, pokus, hałasu codzienności. Dlatego ważne jest, by nie zagłuszać w sobie Bożego wezwania i nauczyć się je rozpoznawać.
Kaznodzieja zwraca uwagę, że Bóg mówi do każdego indywidualnie nie przez wielkie objawienia, ale przez codzienne wydarzenia i sumienie. Kluczowe jest, byśmy mieli serce otwarte na Jego prowadzenie, bo tylko wtedy możemy podążać za Nim w prawdziwej wolności i pokoju
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.