Ks. Pawlukiewicz w jednym ze swoich kazań mówi o tym, że każdy z nas może być bohaterem, choć często myślimy, że bohaterstwo to tylko wielkie czyny, wielkie bitwy i nadzwyczajne poświęcenia. Tymczasem prawdziwe bohaterstwo zaczyna się w codziennym życiu w wierności wartościom, w walce ze swoimi słabościami, w wytrwałości w dobrym.
Opowiadał, że bohaterem jest ten, kto mimo trudności wstaje rano i idzie do pracy, by utrzymać rodzinę. Bohaterem jest matka, która cierpliwie wychowuje dzieci. Bohaterem jest każdy, kto codziennie podejmuje walkę z grzechem i nie poddaje się zwątpieniu.
Podkreślał, że Bóg nie oczekuje od nas nadzwyczajnych czynów, ale wierności w tym, co małe. Czasem bohaterstwem jest po prostu wytrwać w wierze, nie poddać się, przebaczyć komuś, kogo trudno kochać. To właśnie w tych momentach codziennej walki możemy stawać się świętymi.
#KsPawlukiewicz #BohaterWiary #CodzienneBohaterstwo #Świętość #ZaufanieBogu #WalczODobre #Miłość #Wierność #Wiara #MocDucha #pawlukiewicz
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.