Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 18166 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dwiedoby
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2025-01-14

Ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym ze swoich poruszających kazań podkreślał, że najważniejszą relacją w rodzinie jest związek męża i żony. Opowiadał, że często rodzice stawiają dzieci na pierwszym miejscu, a zaniedbują swoją relację małżeńską. Tymczasem zdrowa więź między małżonkami jest fundamentem, na którym buduje się szczęście całej rodziny.

Ks. Pawlukiewicz mówił obrazowo:

Najlepsze, co ojciec może dać swojemu dziecku, to kochać jego mamę. Najlepsze, co matka może dać swojemu dziecku, to kochać jego tatę.

Podkreślał, że dzieci wychowywane w domu pełnym miłości między rodzicami czują się bezpieczne i mają zdrowy obraz relacji międzyludzkich. Małżeństwo to coś więcej niż wspólne życie to wzajemne wspieranie się, troska, a przede wszystkim budowanie jedności. Zaznaczał, że małżonkowie muszą dbać o swoją relację nie tylko wtedy, gdy są zakochani, ale przez całe życie.

Przykładowe anegdoty:
Pawlukiewicz żartował, że często żony mówią:

On mi mówił, że mnie kocha, ale to było 15 lat temu, na ślubie!
Odpowiadał na to z humorem:
A co, miłość ma datę ważności jak jogurt?

Ksiądz mówił, że fundamentem każdego małżeństwa jest dialog, wzajemny szacunek i przebaczenie, a najważniejszym celem powinno być wspólne dążenie do zbawienia.

Przesłanie kazania:
Dzieci nie są najważniejszym ogniwem w rodzinie najważniejsze jest małżeństwo.
Troska o relację męża i żony to troska o przyszłość całej rodziny.
Małżeństwo to nie tylko uczucia, ale decyzja o codziennej miłości i przebaczeniu.

#Pawlukiewicz #MałżeństwoPoBożemu #MiłośćMałżeńska #RodzinaJestNajważniejsza #RelacjaMężaIZony #SiłaMałżeństwa #MiłośćNieMaDatyWażności #KazaniePawlukiewicza #BógWMałżeństwie #DialogMałżeński

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1805 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Relacja między żoną i mężem jest najważniejsza #pawlukiewicz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie