CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Wydawało się, że w tym roku nie będzie obchodów święta Chanuki w Sejmie RP. Zeszłoroczny wyczyn posła Brauna, który przy użyciu gaśnicy pozbawił ognia świec na chanukiji wskazał, że nie wszyscy Polacy życzą sobie podobnej uroczystości w najważniejszym budynku polskiej władzy ustawodawczej. Dziesiątki tysięcy gaśnic podpisanych od tamtej pory przez lidera Konfederacji Korony Polskiej dodatkowo legitymizują jego czyn, pokazując jak ogromnym cieszy się on poparciem.
W tym roku Chanuka wypadła w ten sam dzień, kiedy chrześcijanie obchodzą Boże Narodzenie. Zdominowanie tego najważniejszego w Polsce święta religijnego przez obcy obrządek, byłoby co najmniej kontrowersyjne. Mógł to być jeden z powodów, dlaczego tym razem nie obserwowaliśmy w grudniu ceremonii zapalenia chanukowych świec. Drugim powodem, może jeszcze nawet logiczniejszym był fakt, iż w czasie świąt Bożego Narodzenia budynek Sejmu był po prostu nieczynny i oprócz garstki etatowych pracowników nikogo tam nie było. A przecież Chanuka wymaga fleszy, kamer ostentacji. Okazało się jednak, że żydzi znaleźli dogodną datę, która wypada jeszcze w tym roku!
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie kluby parlamentarne otrzymały pismo sygnowane podpisem rabina Szaloma Ber Stamblera, przewodniczącego Chabad-Lubawicz w Polsce. Zapraszał w nim na uroczystość rozpalenia chanukowych świec, która odbędzie się w głównym hallu Sejmu RP, 30 grudnia b.r. Nie podano jednak organizatora wydarzenia. Mogłoby to wskazywać, iż organizatorem jest gospodarz budynku, czyli marszałek Sejmu. Dlaczego jednak nie on zaprasza? Posłowie Fritz i Skalik z Konfederacji Korony Polskiej skierowali w tej sprawie pismo do marszałka Hołowni, na które on zdecydował się nie odpowiadać. To z kolei wzbudziło jeszcze większe kontrowersje, przywracając jednocześnie najważniejsze pytanie: po co i dla kogo na terenie Sejmu RP organizowane są obchody święta Chanuki?
Wielu Polaków uznało, że nie będzie się zastanawiać nad mętnymi okolicznościami tego wydarzenia i po prostu wyrazi swój sprzeciw. Od godzin porannych na ul. Wiejskiej w Warszawie zaczęły gromadzić się grupki patriotów oraz przeciwników obecnej władzy, by za pomocą transparentów, środków artystycznych, okrzyków i płomiennych przemów wyrazić swe niezadowolenie powodowane specjalnymi przywilejami, którymi mogą cieszyć się żydzi na terenie polskiego parlamentu.
Około godziny 15.00 pod Sejmem ma pojawić się także europoseł Grzegorz Braun z liczną reprezentacją działaczy Konfederacji Korony Polskiej. Ponadto na miejscu ze swymi ludźmi jest m. in. Justyna Socha ze Stop NOP oraz artysta Bartłomiej Kurzeja, autor rzeźby pt. Dialog, którą również przywiózł dziś ze sobą.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.