Marian Fabiszewski zostaje w 1943 roku, jako roczne dziecko, odebrany matce przez Niemców. Matka p. Kazimiera jest zmuszona pozostawić dziecko w ochronce - w Kinderheimie w Klein Kreidel, dzisiejszej Krzydlinie Małej. Marian przebywa tam do 1948 roku. Rodzice poszukują dziecka przez Polski Czerwony Krzyż, ale bez rezultatu. Marian trafia do kolejnych domów dziecka - do Wrocławia, potem do Polanicy Zdroju. Jest przekonany, że rodzice nie żyją, że jest pełnym sierotą.
Opowiadamy o jego losach wojennych, a później powojennych. O jego tułaczce po domach dziecka. Pytamy Pana Mariana, w jaki sposób radził sobie z brakiem rodziców, jak wyglądało jego życie codzienne w poszczególnych ośrodkach.
Gościem odcinka oprócz Pana Mariana Fabiszewskiego będzie siostra Agata SSND - Małgorzata Wójcik ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame z Krzydliny Małej, dyrektor Domu Dziecka Wiosna.
Na cały film zapraszamy na YouTube
@historie2wojny
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.