MĘŻCZYŹNI TEŻ PŁACZĄ
Marcin Dorociński szczerze o emocjach w życiu i filmie Minghun
Człowiek ma prawo do swojej wrażliwości i nikt inny nie może tej wrażliwości oceniać, ani wartościować. Jurek nie myśli o tym, czy ktoś go obserwuje, czy nie. On przeżywa po swojemu. Chciałbym powiedzieć to dorosłym facetom i facetom rosnącym, czyli nastolatkom, że nie ma nic złego w tym, że damy upust swoim emocjom w różny sposób. Że nie ma się czego wstydzić, że powiemy, co nas boli, że nie będziemy wszystkiego kisili w sobie. Człowiek ma prawo do przeżywania tego, jak chce.
Marcin Dorociński
Minghun tylko w kinach od 29 listopada
http://kinoswiat.pl/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/lubiekino
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/lubiekino_/
TIKTOK: https://www.tiktok.com/@lubiekino
Minghun to poruszające, czułe i osobiste kino, które opowiada o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, dając widzowi to, co w naszych czasach najpotrzebniejsze nadzieję. Film znalazł się w konkursie głównym 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy.
Jurek (poruszająca kreacja Marcina Dorocińskiego) wraz ze swoim teściem Benem (Daxing Zhang) konfrontuje się ze stratą bliskiej osoby i decyduje odprawić chiński rytuał minghun, tzw. zaślubin po śmierci. Bohaterowie ruszaja w emocjonalną podróz, której celem jest znalezienie idealnego partnera na wieczność.
Zderzenie odmiennych kultur ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny. Minghun to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim.
Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego (Ostatnia rodzina, serial Król) według scenariusza Grzegorza Łoszewskiego (Komornik) w ironiczny sposób konfrontuje nas ze stratą, własnymi przekonaniami i duchowością.
Minghun tworzy niezwykła, wielokrotnie nagradzana ekipa twórców. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński, laureat licznych nagród filmowych i jeden z najciekawszych europejskich twórców, autor m.in. Ostatniej rodziny, serialu Król, czy filmu Żeby nie było śladów (Konkurs Główny na 78. MFF w Wenecji). Producentem filmu jest studio Wonder Films, które tworzą laureaci najważniejszych polskich i światowych nagród filmowych oraz wielkich przebojów kinowych: Klaudiusz Frydrych (Jack Strong, Psy 3. W imię zasad, Sęp), Krzysztof Rak (Boże Ciało, Bogowie, Sztuka kochania), oraz Inga Kruk (Twarz, W imię).
Koproducentami filmu są Canal+ Polska, TVP, Instytut Kultury Miejskiej - Operator Gdańskiego Funduszu Filmowego, Gdyńskie Centrum Filmowe, DI Factory i Dreamsound. Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.